Strona główna KULTURA Łańcut: Stulecie odzyskania niepodległości w Muzeum Zamek

Łańcut: Stulecie odzyskania niepodległości w Muzeum Zamek

0
Reklama

W związku z obchodami stulecia odzyskania Niepodległości, w najbliższy weekend Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na koncert pieśni patriotycznych i wystawę prac artystów-żołnierzy z lat 1914-1918.

 
W sobotę 6 października w Sali Balowej dawnej rezydencji magnackiej z koncertem pieśni patriotycznych wystąpi Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze. Wprowadzenie do spotkania z Pieśnią w Domu Łańcuckim – prof. dr hab. Grzegorz Nowik. Zaproszenia są już dostępne w zamkowej Sieni. Początek koncertu: godz. 19:00.
Od niedzieli 7 października w Wielkiej Jadalni będzie można obejrzeć wystawę ze zbiorów prof. dr. hab. Janusza Ciska „Ze sztalugą w okopie. Artyści w Legionach Polskich 1914-1918”. Prezentowany zbiór zgromadzony na przestrzeni kilkudziesięciu lat obejmuje prace artystów-żołnierzy. Wśród nich są portrety i wizerunki Józefa Piłsudskiego, sceny rodzajowe i zbiorowego bohatera – szeregowego Legionistę, a także dział poświęcony kawalerii i symbolice niepodległościowej. Obok dzieł malarskich zaprezentowane zostaną projekty graficzne, typograficzne oraz fotografie.
Wystawę będzie można obejrzeć do piątku 30 listopada br., w godzinach otwarcia Zamku. Turyści, którzy kupią bilet upoważniający do zwiedzania wnętrz I piętra łańcuckiej rezydencji, będą mogli obejrzeć wystawę w cenie biletu. Dla pozostałych osób wstępu na wystawę będzie kosztował 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (bilet ulgowy).

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 
 
 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów, Dębica: Funkcjonariusze KAS zatrzymali 23 nielegalne automaty do gier
Następny artykułŁańcut: W niedzielę koncert z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową