Strona główna HISTORIA Łańcut: Projekcja filmu "Pałac" w Muzeum-Zamku za 1 zł

Łańcut: Projekcja filmu "Pałac" w Muzeum-Zamku za 1 zł

0
Reklama

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza w czwartek 24 października o godz. 17.00 na kolejną odsłonę cyklu „Łańcut w filmie”, prezentującego znane i popularne polskie produkcje, na których utrwalono piękno łańcuckich wnętrz. Tym razem w Sali Balowej dawnej rezydencji magnackiej zostanie wyświetlony film „Pałac”.
To kolejny polski obraz, do którego zdjęcia kręcono na terenie łańcuckiej rezydencji. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Tadeusz Junak. W produkcji wystąpili: Halina Gryglaszewska, Zdzisław Kozień, Janusz Michałowski, Elżbieta Karkoszka, Bożena Adamek i inni. Psychologiczny film z 1980 r. jest adaptacją prozy Wiesława Myśliwskiego o tym samym tytule.
Widzowie „Pałacu” zostaną przeniesieni do ostatnich dni II wojny światowej, gdy dworski pasterz wchodzi do majątku opuszczonego przez swojego pana, myśląc, że sam jest dziedzicem… W jego umyśle zacierają się różnice między światami – realnym i wyobrażonym.
Bilety w cenie 1 zł będzie można kupić w Kasach Biletowych i zamkowej Sieni od poniedziałku 21 października.

Cykl „Łańcut w Filmie” jest organizowany przez Muzeum-Zamek w Łańcucie jako wynik projektu: Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo- konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II). W ramach zaplanowanych działań przenikają się aspekty kulturalne wraz edukacyjnymi i artystycznymi. Jest to kompleksowa odpowiedź na potrzeby mieszkańców regionu.

Reklama