Strona główna KULTURA Łańcut: W niedzielę koncert z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na...

Łańcut: W niedzielę koncert z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

0
Reklama

Miejski Dom Kultury w Łańcucie filia Podzwierzyniec zaprasza na Koncert poezji Karola Wojtyły z okazji 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17 w sali widowiskowej filii MDK. Wstęp wolny.


Poezję Karola Wojtyły w swojej aranżacji przedstawi Violetta Kuca, pianistka, wokalistka i kompozytorka. Artystka mieszkająca w Łańcucie pochodzi z Wadowic, rodzinnej miejscowości papieża Polaka. Podczas niedzielnego koncertu wykona wybrane wiersze Karola Wojtyły, do których przed laty skomponowała swoją muzykę. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyty z poezją papieża w aranżacji artystki „Objęta nowym czasem”. Zysk z płyty zostanie przekazany na rzecz Funacji Pro Spe zajmującej się wsparciem dla potrzebujących w Gruzji. Przy okazji wydarzenia będzie można obejrzeć wystawę fotografii Dyrektora Miejskiego Domu Kultury- Andrzeja Piechowskiego „Moja Gruzja”.  Dla przybyłych na koncert zapewniony jest słodki poczęstunek w postaci kremówek.
O godzinie 18.30 w Kinie za Rogiem znajdującym się w filii MDK Podzwierzyniec odbędzie się seans biograficznego dokumentu o Janie Pawle II- „Apartament”. Film ten daje widzom niepowtarzalną szansę poznania urodzonego w Wadowicach papieża takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. Bilet na seans w cenie 5 zł.

Reklama
Poprzedni artykułŁańcut: Stulecie odzyskania niepodległości w Muzeum Zamek
Następny artykułKrosno: Zderzenie opla z hondą. Sześć osób w szpitalu