Dwa rozbite pojazdy i uszkodzone ogrodzenie prywatnej posesji – to skutki zdarzenia drogowego, którego sprawcą był nietrzeźwy kierujący. Na szczęście żadna z osób uczestniczących w kolizji nie doznała obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 22. w Łączkach Kucharskich. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy sprawcą kolizji był 70-letni kierujący oplem, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w forda jadącego przeciwnym pasem ruchu. Następnie opel wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w ogrodzenie posesji. Jak wykazało badanie kierujący oplem był nietrzeźwy – miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia został on uwięziony w pojeździe, którym kierował. Do wydobycia mężczyzny z samochodu niezbędna była pomoc straży pożarnej. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie doznali obrażeń.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

źr. KPP Ropczyce