Strona główna ZDROWIE Rozpoczyna się akcja promocji toksycznej szczepionki przeciw HPV

Rozpoczyna się akcja promocji toksycznej szczepionki przeciw HPV

103
0

Już od kwietnia mają rozpocząć się objazdy producentów szczepionki przeciw HPV po gminach. Stowarzyszenie STOP NOP wraz z lekarzami biją na alarm.

Szczepionka, która ma chronić kobiety przed rakiem szyjki macicy, nie jest refundowana przez państwo. Jednak niektóre gminy chcą zapłacić za nią ze swoich pieniędzy i zaszczepić swoich mieszkańców.  W kilku ostatnich miesiącach taki pomysł mieli radni Leżajska, jednak po sprzeciwie niektórych mieszkańców i środowisk lekarskich, pomysł odrzucono. Producenci szczepionki wraz z sanepidem wpadli jednak na pomysł promocji, objazdy zaczną od kwietnia, niestety nie jest wiadomo, w których gminach pojawią się najpierw.
Od 2012 roku nie przeprowadzono badań klinicznych, by szczepionkę zakwalifikować jako lek, jednak w Polsce została ona dopuszczona do rynku.
Przeprowadzone badania przez producenta szczepionki nie wykazały ani bezpieczeństwa, ani skuteczności szczepionki, by dany produkt zakwalifikować jako lek. Szczepionka przeciw HPV, ma być podana w pierwszej kolejności dziewczynkom w wieku dojrzewania czyli ok. 13 roku życia, jednak jak sami badacze w swojej publikacji opisują, badań ze względów praktycznych, nie przeprowadzono na tej grupie docelowej. Jak tłumaczą lekarze, produkt dla dzieci nie może być testowany na dorosłych, tak jak dokonano tego w przypadku szczepionek przeciw HPV (Gardasil, Cervarix).
Dana szczepionki ma zostać podawana w przyszłości również chłopcom, którzy macicy nie mają. Producenci tłumaczą to tym, że chłopcy czasami również mogą przenosić danego wirusa.
Skuteczność szczepionki jak tłumaczą producenci nie została zbadana, ze względów praktycznych ( badania musiały by trwać co najmniej 20 lat). Jak dalej tłumaczą w swojej publikacji, przypuszczają, że szczepionka może mieć wysoką skuteczność gdyż jest bardzo duża odpowiedź immunologiczna organizmu. Nie podają jednak, że tak znaczna odpowiedź immunologiczna może prowadzić nawet do ślepoty, głuchoty, paraliżu, głębokich depresji, a nawet śmierci.
W podanej szczepionce znajduje się również bardzo silna toksyna Aluminium, które jak udowodnił w 2014 roku Christopher Exley, profesor z Uniwersytetu Keele w Wielkiej Brytanii ma decydujące znaczenie m.in w chorobie Alzheimera. Inne badania wykazują związek aluminium z chorobą Parkinsona, depresjami, silnymi bólami głowy. Aluminium inaczej Glin jako neurotoksyna może być podano do organizmu człowieka, jednak jego toksyczna ilość to dla 30 kg dziewczynki tylko 150 mcg soli glinu. Szczepionka Cervarix ma w sobie, aż 500 mcg aluminium.
W badaniach była grupa kontrolna czyli druga grupa osób, której musi być podawana substancja neutralna czyli np sól fizjologiczna.  W badaniach nad szczepionką Gardasil podawano grupie kontrolnej nie sól fizjologiczną, a 250 mcg aluminium. w przypadku szczepionki Cervarix, grupie kontrolnej podano szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A.
Niezależnych badań nie można jednak przeprowadzić z powodu, zastrzeżeń twórcy, według którego podane szczepionki badać może tylko i wyłącznie producent.
Wśród państw, które wycofały swoją rekomendacje dla tej szczepionki jest m.in Japonia i Dania, gdzie u zaszczepionych pojawiły się  częste omdlenia, kołatanie serca, lęki, nadmierna potliwość i duże zmęczenie oraz zawroty głowy. U wielu kobiet wykazano również, zaburzenia wzroku, ruchu, a nawet niepłodność.