Strona główna WIADOMOŚCI Kwalifikacja wojskowa w tym roku zakończona. WORD przerwał egzaminy

Kwalifikacja wojskowa w tym roku zakończona. WORD przerwał egzaminy

0
Reklama

Ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem koronawirusa postępują. Wstrzymane zostały egzaminy na prawo jazdy, a kwalifikacja wojskowa w tym roku została zakończona.


Wczoraj Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie poinformował, że w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się COVID-19, zostają odwołane egzaminy praktyczne na prawo jazdy wszystkich kategorii.
Wniesione opłaty egzaminacyjne nie przepadają i zostaną zaliczone na poczet kolejnego terminu egzaminu lub zwrócone w razie niewykorzystania.Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.
Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19. Jest to działanie profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa.Rozporządzenie przewiduje, że dziś (13 marca br.) zakończą działanie powiatowe komisje lekarskie kwalifikacji wojskowej na terenie całego kraju. Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. NIE MAJĄ już tego obowiązku. Wezwania te tracą ważność.
Szacuje się, że w okresie od 2 lutego br. do chwili obecnej (12 marca br.) powiatowe komisje lekarskie wydały orzeczenia lekarskie dla około 35-40 proc. osób zobowiązanych do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Natomiast pozostałe osoby zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 r.
Najważniejsze informacje odnośnie koronawirusa:

Koronawirus na Podkarpaciu – Najważniejsze informacje

Reklama
Reklama