Policjanci z Przemyśla zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w miejscowości Kupiatycze w gminie Fredropol. Mieszkaniec tej miejscowości natrafił na metalowy przedmiot podczas prac polowych. Policjanci przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, podczas którego stwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej.

Policjanci od rana zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w miejscowości Kupiatycze. Mieszkaniec tej miejscowości, podczas prowadzonych prac polowych, odnalazł niebezpieczny przedmiot i zawiadomił dyżurnego Policji.

Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Odnaleziony niewypał to pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej, kal. 150 mm z zapalnikiem. Dyżurny Policji powiadomił o tym znalezisku saperów. Do czasu przyjazdu saperów, policjanci zabezpieczają to miejsce.

Policjanci przypominają, że teren powiatu przemyskiego ma bogatą historię militarną. Mieszkańcy często informują o elementach uzbrojenia znalezionych podczas wykonywania prac ziemnych czy spacerów po okolicznych lasach. Dlatego policjanci apelują, aby nie dotykać takich znalezisk, ani nie przenosić ich w inne miejsca. Jeśli to możliwe, miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch, należy oznaczyć i jak najszybciej powiadomić Policję.

źr. KPP Przemyśl