O dużym szczęściu może mównic kierujący osobowym seatem, który wpadł do przydrożnego rowu w miejscowości Kuńkowce. Funkcjonariusze przemyskiej drogówki zatrzymali mu prawo jazdy i skierują wniosek do sądu o ukaranie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dziś po godz. 13 dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Kuńkowce. Z ustaleń policjantów i relacji świadków wynika, że kierowca seata, jadąc w kierunku Wapowiec, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad swoim pojazdem. Uderzył w drzewo, kilkakrotnie obrócił się, uderzył w barierę energochłonną, po czym obrócił się jeszcze w powietrzu i wpadł do przydrożnego rowu.

Kierowca, 19-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, jechał z 19-letnim pasażerem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący był trzeźwy.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Kierowca został poinformowany, że za spowodowanie kolizji drogowej skierują wniosek o jego ukaranie do sądu.

źr. KMP Przemyśl