Strona główna POLITYKA Krytykował marszałka Ortyla. Zostanie wyrzucony z klubu radnych PiS?

Krytykował marszałka Ortyla. Zostanie wyrzucony z klubu radnych PiS?

0
Reklama

Jeden z radnych PiS Jacek Kotula, od lat znany również jako czołowy podkarpacki działacz pro-life z mediów dowiedział się, że za jego plecami jego klub chce go wyrzucić z własnych szeregów.

Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że stało się to z powodu jego walki o zatrzymanie na stanowisku ordynatora Krzysztofa Gutkowskiego w szpitalu przy ul Chopina w Rzeszowie. Pomimo protestów radnego Kotuli, oraz jego pacjentów z niezrozumiałych przyczyn został on zwolniony przez dyrektora szpitala Janusza Ławińskiego. Byli pacjenci zebrali się przed siedzibą marszałka Ortyla i prosili o pomoc w tej sprawie, natomiast rzecznik marszałka stwierdził, że marszałek nie ma w tej sprawie żadnej władzy, a decyzja należy do dyrektora Ławińskiego.

Radny Jacek Kotula wystąpił w grudniu w obronie lekarzy na konferencji prasowej wraz z posłem Grzegorzem Braunem z Konfederacji. Podczas spotkania z mediami radny nie szczędził słów krytyki pod adresem marszałka Ortyla:

Reklama

Za plecami radnego podobno odbyło się spotkanie, na którym debatowano nad pozbyciem się go. Radny stwierdził również, że Marcin Warchoł zdecydował się kandydować na prezydenta Rzeszowa bez porozumienia z centralnymi władzami Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ miał dość układów w partii. Padło również stwierdzenie, że „pewna osoba” (zapewne wysoko postawiona we władzach samorządu województwa) nie chce konkurencji w postaci prezydenta Rzeszowa należącego do PiS. Dlaczego radny, który ma dobrą opinię wśród lokalnego społeczeństwa został potraktowany w taki sposób? Z jego wypowiedzi wynika, że dla lokalnych struktur PiS ważniejsza niż obywatele jest walka o stanowiska. W najbliższych dniach zapewne poznamy więcej informacji w tej sprawie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!