Strona główna KROSNO Krosno: Utrudnienia w ruchu w związku z rajdem "Prządki 2018"

Krosno: Utrudnienia w ruchu w związku z rajdem "Prządki 2018"

10
0

Komenda Miejska Policji w Krośnie informuje, że w dniach 15 i 16 września br. (sobota-niedziela) w godz. 7.00 – 20.00 będą całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego i pieszego, na czas rozgrywania Górskiego Wyścigu” Prządki 2018”, drogi na terenie gminy Korczyna w miejscowościach Korczyna, Czarnorzeki i Węglówka. Wyścig odbywa się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Drogi, które będą zamknięte:
  • DW 991 < Lutcza – Krosno > na odcinku Korczyna Rynek – Czarnorzeki – Węglówka skrzyżowanie,
  • DP 1962R  < Krosno – „Głębokie” –   Czarnorzeki – Jasienica Rosielna > na odcinku od kościoła w Czarnorzekach do skrzyżowania z droga wojewódzką Nr 991,
  • DP 1966R < Korczyna  – Jabłonica > na odcinku Korczyna od ronda do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 991,

Apelujemy do kierujących i pieszych o stosowanie się do wprowadzonych objazdów i poleceń policjantów i osób funkcyjnych zabezpieczających rajd.

Zorganizowane i zalecane objazdy drogi wojewódzkiej nr 991 <Lutcza – Krosno>:
  • z Krosna do Rzeszowa. Początek objazdu w Krośnie  na skrzyżowaniu ulicy Korczyńskiej z ul. Stapińskiego. Następnie ul. Stapińskiego, Wisze do Krościenka Wyżnego i dalej do drogi nr 9 w kierunku Rzeszowa.
  • z Rzeszowa do Krosna. Początek objazdu w miejscowości Lutcza, skrzyżowanie drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką nr 991. Dojazd drogą krajową nr 9 do miejscowości Iskrzynia, następnie drogą powiatową nr 1973R do Krosna.
  • z Węglówki do Krosna przez Wysoką Strzyżowską. Początek objazdu  w miejscowości Węglówka przy Kościele drogą powiatową przez wieś do drogi wojewódzkiej, następnie drogą wojewódzką 990 do Krosna.
Objazdy zostaną oznakowane tablicami: znak drogowy F-8 i F-9.
źr. KMP Krosno