Policjanci zatrzymali 46-latka, który spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godz. 13, na ul. Składowej w Krośnie doszło do kolizji opla z fiatem. Kierująca oplem zatrzymała się, podeszła do pojazdu sprawcy, za kierownica którego siedział wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna. Chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę, usiłowała wyciągnąć kluczyk ze stacyjki fiata, lecz jego kierujący zdołał odjechać z miejsca kolizji.

Chwilę później, na jednym z parkingów przy ul. Żwirki i Wigury, policjanci odnaleźli uszkodzonego fiata. Za kierownicą pojazdu siedział kompletnie pijany 46-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2020 r.

46-letni mieszkaniec pow. krośnieńskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz spowodowanie kolizji drogowej.

źr. KMP Krosno