Krośnieńscy policjanci zatrzymali 52-latkę, która kierując alfą romeo uszkodziła dwa zaparkowane samochody. Kobieta była pijana, miała około 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Około godz. 23.40, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Piastowskiej w Krośnie doszło do kolizji drogowej, której sprawczyni oddaliła się.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierująca alfą romeo, jadąc w kierunku ulicy Podkarpackiej straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uszkodziła swój samochód oraz dwa inne pojazdy. Wyrwane prawe przednie koło w samochodzie sprawczyni skutecznie uniemożliwiło jej kontynuowanie jazdy. Kobieta porzuciła pojazd i pieszo oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili, że za kierownicą alfy romeo siedziała 52-letnia mieszkanka Krosna. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało około 1,3 promila alkoholu w jej organizmie.

Po wytrzeźwieniu została przesłuchana i usłyszała zarzuty. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

źr. KMP Krosno