Strona główna KROSNO Krośnieńscy policjanci mieli pełne ręce roboty

Krośnieńscy policjanci mieli pełne ręce roboty

0
Reklama

Brawura i nadmierna prędkość, to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych, które mogą mieć często dramatyczne skutki. Jak się jednak okazuje, część kierowców wykazuje lekceważący stosunek do przepisów prawa, narażając się na surowe konsekwencje i dotkliwe kary. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, którzy w niedzielę podróżowali po drogach powiatu krośnieńskiego.

W niedzielę przed południem, policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy kontrolowali prędkość na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Rogi. Około godz. 11.50, funkcjonariusze przerwali brawurową jazdę kierującemu mercedesem. 49-latek, ignorując znaki zakazu i podwójną linię ciągłą, wyprzedzał inne pojazdy, poruszając się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi.

Reklama

Chwilę później, na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Łężany, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym mercedesem. 41-letni obcokrajowiec przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 38 km/h. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę grzywnę w wysokości 1600 zł, dopisując do jego konta 9 punktów karnych. Mężczyzna nie krył oburzenia wysokością mandatu, gdyż taryfikator wskazuje, że za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h przewidziana jest grzywna w wysokości 800 zł. Okazało się jednak, że 41-latek działał w warunkach tzw. recydywy. W tym wypadku „recydywa” oznacza podwojenie wysokości kary finansowej w przypadku złamania przez kierującego tego samego przepisu na przestrzeni 2 lat od daty popełnienia poprzedniego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 3 stycznia br. 41-latek dopuścił się już przekroczenia prędkości, a informacja o tym zdarzeniu została odnotowana w systemie informatycznym. 

Tego samego dnia, po godz. 13 w Dukli, kamera policyjnego radiowozu zarejestrowała moment wyprzedzania przez kierującego mercedesem innego pojazdu, na przejściu dla pieszych. 65-letni kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi.

Kilka godzin później, na ul. Podkarpackiej w Krośnie, policjanci zwrócili uwagę na rozpędzone audi, którego kierujący poruszał się z prędkością 129 km/h. Funkcjonariusze szybko przerwali brawurową jazdę 18-latka, który jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Młody mężczyzna twierdził, że zdał egzamin na prawo jazdy, jednak nie zdążył jeszcze odebrać swojego dokumentu z urzędu. 18-letni mieszkaniec gminy Chorkówka, nie uniknie jednak odpowiedzialności za popełnione przez siebie wykroczenia, gdyż jego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!