Strona główna WIADOMOŚCI „Kret” coraz bliżej Babicy. Sprawdź, jak się przemieszcza

„Kret” coraz bliżej Babicy. Sprawdź, jak się przemieszcza [foto]

0
Reklama

Data: noc z 20 na 21 listopada (niedziela/poniedziałek)

Trasa przejazdu 
20 listopada (niedziela) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową 
S17 w kierunku Lublina do MOP Wola Korycka, gdzie około godziny 5:30 dotrze na kolejny postój. Będzie on trwać do 21 listopada (poniedziałek) do godz. 22:00.

Spodziewane utrudnienia
Transport maszyny TBM będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie obiektów mostowych, a poza nim w granicach 20-30 km/h. W związku z tym, w czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S17 pomiędzy węzłem Lubelska i węzłem Gończyce, może tworzyć się zator na jezdni w kierunku Lublina. 

Reklama

W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych. Na węźle Otwock około godziny 23:00 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem ronda węzłowego (pod S17). Około godziny 0:30 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Kołbiel. 

Przerwę 45-minutową (od 1:45 do 2:30) zaplanowano na węźle Lipówki (zamknięty ciąg główny S17 dla maszyny TBM) – ruch pojazdów będzie zapewniony po jezdni zbiorczo-rozprowadzającej obsługującej również MOP Pilawa.
Na obwodnicy Garwolina ok. godz. 3:20 możliwy postój kolumny TBM, umożliwiający rozładowanie zatoru w rejonie węzła Garwolin Zachód (dla pojazdów o masie całkowitej do 10 ton jadących w kierunku Lublina zalecany objazd przez Garwolin). 
Około godziny 4:15 kolumna TBM umożliwi rozładowanie zatoru drogowego w rejonie węzła Górzno. 
Około godziny 5:30 transport maszyny TBM dotrze do MOP Wola Korycka

Data: noc z 21 na 22 listopada (poniedziałek/wtorek)

Trasa przejazdu 
21 listopada (poniedziałek) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową 
S17 w kierunku Lublina z MOP Wola Korycka, na kolejny postój do MOP Markuszów już na terenie województwa lubelskiego.

Spodziewane utrudnienia
Transport maszyny TBM będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie obiektów mostowych, a poza nim w granicach 20-30 km/h. W związku z tym, w czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S17 na jezdni w kierunku Lublina, mogą pojawić się utrudnienia.

W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych. Około godziny 23:30 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany w rejonie MOP Niwa Babicka.

Zachowaj ostrożność!
Tak dużych elementów jeszcze po polskich drogach nie przewożono. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu.

Konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz lokalne wsparcie Policji.

Data: noc z 21 na 22 listopada (poniedziałek/wtorek) 

Trasa przejazdu 

Transport maszyny TBM poruszał się będzie drogą ekspresową S17 z Warszawy w kierunku Lublina. W poniedziałek (21 listopada) o godz. 22:00 wyruszy z MOP Wola Korycka w woj. mazowieckim i po ok. godzinie przekroczy granicę woj. lubelskiego i mazowieckiego. Następnie, o godz. 1, planowany jest postój przy węźle Skrudki, który potrwa 45 minut, a dalej przez węzeł Kurów Zachód transport wjedzie na S12. We wtorek (22 listopada) nad ranem, ok. godz. 4:30, konwój zatrzyma się na MOP Markuszów, gdzie pozostanie do godz. 22. 

Data: noc z 22 na 23 listopada (wtorek/środa) 

Trasa przejazdu 

We wtorek transport wyruszy z MOP Markuszów o godz. 22:00. O północy dotrze do węzła Lublin Sławinek, gdzie wspólny przebieg dróg ekspresowych S12 i S17 krzyżuje się z S19. Stąd konwój będzie się kierował trasą Via Carpatia w kierunku Rzeszowa. W środę (23 listopada) od godz. 00:50 do 1:35 planowany jest postój w okolicach węzła Lublin Węglin. O godz. 5 transport dotrze do MOP Rudnik przed Kraśnikiem, gdzie zaplanowano postój do godz. 22. 

Data: noc z 23 na 24 listopada (środa/czwartek) 

Trasa przejazdu 

Wyjazd konwoju z MOP Rudnik zaplanowano w środę (23 listopada) o godz. 22. Po ok. 20 minutach pojazdy dotrą do węzła Kraśnik Północ, a po kolejnych ok. 30 minutach do węzła Kraśnik Południe. W czwartek (24 listopada) ok. godz. 1:30 konwój dojedzie do MOP Janów Lubelski, gdzie planowany jest 45-minutowy postój. Następnie pojazdy przejadą między węzłami Janów Lubelski Południe a Lasy Janowskie, gdzie trwa budowa przejścia dla zwierząt. Na odcinku tym, w trakcie przejazdu TBM, planowane jest wstrzymanie ruchu w obu kierunkach na co najmniej godzinę. 

Tej nocy przejazd zakończy się po. godz. 4 na MOP Bukowa tuż za granicą województwa podkarpackiego, gdzie konwój będzie stał do godz. 22. 

Spodziewane utrudnienia 

W tracie przejazdu konwoju przez woj. lubelskie, ruch w godzinach nocnych na drogach ekspresowych S17 i S19 będzie znacznie spowolniony. Możliwe są zatory. Transport będzie poruszał się z maksymalną prędkością 10 km/h na obiektach mostowych, a poza nimi w granicach 20-30 km/h. Nie będzie możliwości wyprzedzenia go. W miarę możliwości prosimy więc kierowców o korzystanie z tras alternatywnych. 

Reklama
Poprzedni artykułCzy PTG Sokół Łańcut dziś zwycięży?
Następny artykułDziś Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!