Ponad 3 promile miał kierujący, który po piwo przyjechał na stację benzynową w Kraczkowej. Na szczęście dalszą jazdę samochodem uniemożliwili mu inni klienci stacji.

W piątek po godz. 21, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym w miejscowości Kraczkowa. Według przekazanych informacji, pijany mężczyzna próbował odjechać z parkingu jednej ze stacji benzynowych.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili funkcjonariusze, pojazdem marki Fiat Ducato na stację benzynową przyjechało dwóch mężczyzn. Zarówno kierujący, jak i pasażer, byli pijani. Zauważyli to inni klienci stacji. Jeden z nich poinformował o zajściu policję, drugi natomiast uniemożliwił im dalszą jazdę.

Fiatem kierował 22-latni mieszkaniec Cierpisza. Jak oświadczył, przyjechał zatankować paliwo i kupić piwo. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się również, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

źr. KPP Łańcut