Strona główna ŁAŃCUT Kosina, Łańcut: Znaleziono granat ręczny F1 z okresu II wojny światowej

Kosina, Łańcut: Znaleziono granat ręczny F1 z okresu II wojny światowej

0

Łańcuccy policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu, który wykopał mieszkaniec Kosiny. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i stwierdzili, że jest to granat ręczny F1 z okresu II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy.


We wtorek przed godz. 19, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku w Kosinie. Według przekazanych informacji, podczas prac ziemnych, przy jednej z posesji wykopany został najprawdopodobniej niewybuch z okresu II wojny światowej.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Wskazanym przedmiotem okazał się silnie skorodowany granat ręczny F1. Łańcuccy policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu saperów.
Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także kategorycznie nie wolno wrzucać go do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym Policję.

Poprzedni artykułGłuchów, Łańcut: Pasażerka spadła z jadącego motocykla
Następny artykułJarosław: Pijany z zakazem sądowym uderzył w ciągnik