Strona główna CIEKAWOSTKI Kosiarka spalinowa z napędem czy bez? Jaką wybrać?

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez? Jaką wybrać?

0
kosiarki rzeszow
Reklama

Sezon ogrodniczy w pełni. Jedną z najczęściej wykonywanych prac pielęgnacyjnych każdego zielonego terenu jest oczywiście koszenie trawy. Aby była to czynność łatwa, szybka i przyjemna, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Znalezienie idealnej kosiarki nie jest jednak takim prostym zadaniem, gdyż liczba dostępnych na rynku modeli może przyprawić o zawrót głowy. Zresztą nie każdy czuje się specjalistą w tym temacie, dlatego poruszamy jedną z problematycznych kwestii podczas zakupu- kosiarka z napędem, czy bez? Którą z nich wybrać?

Czym charakteryzuje się kosiarka spalinowa?

Kosiarka spalinowa jest jednym z najpopularniejszych rodzajów spośród wszystkich tego typu maszyn. A to dlatego, że wyróżnia się szeregiem praktycznych zalet. Ogromną korzyścią podczas użytkowania jest brak konieczności podłączania sprzętu do prądu. Pozbywamy się więc kabli i przedłużaczy, na które trzeba ciągle uważać podczas koszenia, zyskując komfort pracy oraz zwiększając bezpieczeństwo, wykluczając możliwość najechania ostrzem na przewód. Również ważne jest to, że kosiarki spalinowe posiadają bardzo dużą moc silnika, dzięki czemu poradzą sobie z gęstą i dużą trawą, nierównym terenem oraz pracą podczas trudnych warunków atmosferycznych. Ten tym kosiarki jest bardzo wydajny i pozwala zwiększyć efektywność naszej pracy do maksimum.

Reklama

kosiarki rzeszów centrum maszyn

Profesjonalny sklep i serwis kosiarek w Rzeszowie

https://kosiarki-rzeszow.pl/

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki spalinowej?

Przy wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu ogrodniczego należy mieć na uwadze kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze, aby cieszyć się dobrym produktem przez wiele lat, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość sprzętu, zarówno pod względem całościowym, jak i poszczególnych elementów go tworzących. Po drugie należy prześledzić wszystkie parametry danego modelu, począwszy od mocy silnika, rodzaj paliwa czy sposób rozruchu, poprzez wymiary, wagę, możliwość ustawienia poziomu koszenia, po materiały, z których wykonane zostały poszczególne podzespoły, w tym obudowa i kółka. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniej marki. Kolejną ważną kwestią jest to, czy wybrać kosiarkę z napędem, czy też bez niego.

Kosiarka spalinowa z napędem

Jest to kosiarka, która posiada dodatkowe udogodnienie w postaci napędu, pozwalającego na koszenie trawnika bez konieczności wykorzystywania siły własnych mięśni. Dzięki niemu nie musimy pchać urządzenia do przodu, wyłącznie go prowadzimy bez dodatkowego wysiłku, co jest niezwykle komfortowe. Koła wprawiane są tu w ruch poprzez przekładnię ślimakową bądź kątową. Dodatkowo możemy wybrać spośród sprzętu z napędem na przednią lub tylną oś. Tego rodzaju kosiarki polecane są zwłaszcza do ogrodów o dużych oraz równych powierzchniach, umożliwiając płynniejszą i szybszą pracę. Niestety urządzenia te mają i swoje drobne wady. Jedną z nich jest ich spora waga. Po  drugie bez włączonego napędu sterowanie sprzętem jest znacznie utrudnione, gdyż koła stawiają większy opór. I po trzecie, występują trudności podczas koszenia trawników z wieloma zakamarkami i nasadzeniem, gdzie konieczny jest ciągły manewr kosiarką.

Kosiarka spalinowa bez napędu

Jest to nic innego jak sprzęt, który sami musimy wprawiać w ruch poprzez pchanie kosiarki podczas koszenia. Nie powinno jednak sprawiać to trudności, gdyż maszyny bez napędu są dużo lżejsze i cechuje ich większa zwrotność. Nadają się więc do niewielkich ogrodów o wielu zakamarkach, gdyż łatwo można nimi wjechać w trudno dostępne miejsca. Wadą urządzenia jest więc to, że do pracy wykorzystujemy wyłącznie siłę własnych mięśni, co jest szczególnie uciążliwe przy koszeniu dużych trawników.

Jaką kosiarkę wybrać?

Jak widzimy wybór odpowiedniej kosiarki wymaga pewnego przygotowania oraz przejrzenia oferty. Musimy zacząć od analizy własnych potrzeb w oparciu o zarys terenu-  wielkość działki, ilość nasadzeń, jej układ. Następnie przyjrzeć się dostępnym na rynku modelom. Jeśli nie czujemy się ekspertami w tej kwestii a chcemy wybrać sprzęt, który posłuży nam przez wiele lat, warto prześledzić ofertę Centrum Maszyn w Rzeszowie, które zajmuje się sprzedażą kosiarek spalinowych- zarówno z napędem, jak i bez napędu- oraz innego sprzętu ogrodniczego. Bogata oferta, czytelna charakterystyka produktów oraz możliwe profesjonalne doradztwo sprawią, że wybór padnie na najbardziej odpowiadający potrzebom danego klienta sprzęt.

Reklama
Poprzedni artykuł"Bieszczadzki Ryś" i "Prymas" zachęcają do zwiedzania regionu
Następny artykułPolicjanci pomogli 8-letniemu chłopcu