Strona główna RZESZÓW Kościół wychodzi do ludzi. Postawili ekran przed wejściem

Kościół wychodzi do ludzi. Postawili ekran przed wejściem

1417
0

Ze względu na obowiązujące restrykcje sanitarne związane z uczestnictwem we mszy świętej, nie wszyscy wierni mogą udać się do świątyni na nabożeństwo. Biskupi udzielili dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy, jednak wielu wiernych chciałoby przeżyć Wielkanoc będąc na nabożeństwach osobiście, nie poprzez media.

Z tej racji parafia Rzeszów-Słocina pw. św. Rocha wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z tej dzielnicy miasta wyszła naprzeciw oczekiwaniom wiernym.

Przed wejściem do świątyni ustawiono duży ekran, na którym wyświetlany jest obraz z wnętrza kościoła. Tym samym wierni, którzy nie będą mogli wejść do środka, ze względu na ograniczenia, mogą uczestniczyć w nabożeństwach na zewnątrz świątyni widząc ołtarz.

Druhowie z OSP Słocina tak podsumowali zamontowanie ekranu: We współpracy z OSP Rzeszów-Słocina została zorganizowana transmisja Mszy Św. z możliwością obejrzenia jej na dużym ekranie na placu obok kościoła. Przed wejściem zostały rozstawione ławki dla wiernych. Msza Św. odbywała się w rygorze sanitarnym. Każdy wierny otrzymał na wejściu kilka maseczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here