Strona główna POLSKA I ŚWIAT Korzystne dla pracownika zmiany w Kodeksie Pracy!

Korzystne dla pracownika zmiany w Kodeksie Pracy!

0
Reklama

Trwają prace nad nowym Kodeksem Pracy. Jego nowelizacja ma iść w kierunku zwiększania praw pracowniczych, szczególnie w kwestii urlopów. Na ich wprowadzenie będziemy jednak musieli jeszcze trochę poczekać.

Jak dowiedział się „Super Express”, kwestię urlopów czekają bardzo poważne zmiany, Przede wszystkim dla wszystkich pracowników, nawet nowo zatrudnionych wprowadzone zostaną 26 dni urlopu. To jednak nie wszystko. Kodyfikacyjna Komisja Prawa Pracy, która zajmuje się nowym kodeksem, rozważa możliwość wprowadzenia dodatkowych urlopów na żądanie. Pula miałaby wynosić 4 dni i byłyby to urlopy bezpłatne.
Inną kwestią, którą zajmują się pracownicy KKPP jest przechodzenie zaległych urlopów na kolejny rok. Według jednej z propozycji, zaległy urlop miałby przepadać. Chodzi o to, by skłonić pracowników do wykorzystania całej puli w ciągu roku. Do sprawy na łamach „SE” odniósł się przewodniczący KKPP, dr Liwiusz Laska. – Komisja nie ma jeszcze ostatecznego zdania na ten temat, badamy, jakie może mieć to skutki – powiedział.

Reklama
Poprzedni artykułStrzyżów: Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie praw majątkowych starszej kobiety
Następny artykułJarosław: Abp Ignacy Tokarczuk- sesja naukowa upamiętniająca osobę i dzieło