Na czwartek przewidziana jest konferencja prasowa rządu, na której przedstawione mają zostać nowe strefy czerwone oraz ewentualne nowe obostrzenia. Dziennikarze spekulują, co nowego może wprowadzić rząd w walce z Covid-19.

Na czwartek ok. godz. 13:00 rząd zapowiedział konferencję prasową, podczas której przedstawione mają zostać nowe strefy czerwone w kraju. Polsat News przedstawił koncepcję nowych obostrzeń, jakie mogą dziś zostać nałożone, by skuteczniej walczyć z pandemią.

Według nieoficjalnych danych może zostać wprowadzony zakaz organizowania imprez, w tym wesel, na terenie całego kraju. Mecze piłkarskie i inne imprezy sportowe miałyby się odbywać bez udziału publiczności.Jak podaje dalej PN: Rządzący poważnie zastanawiają się także nad czasowym wyłączeniem targowisk. Przedsiębiorcom prowadzącym stoiska wypłacone zostałyby rekompensaty, które zapowiadał już minister rozwoju, technologii i pracy. Powrócić może też znaczące ograniczenie organizacji zgromadzeń i manifestacji – do dziesięciu osób.

Jeśli idzie o szkoły, nauka zdalna miałaby rozpocząć się od studentów, dalej szkół średnich i ostatnich klas szkół podstawowych. Nie jest w planie zamykanie przedszkoli i niższych klas podstawówek.

Rządzący za wszelką cenę nie chcą zgodzić się na zamknięcie cmentarzy, ale bardzo prawdopodobna jest szeroka akcja społeczna i medialna – w tym z udziałem przedstawicieli episkopatu – która zachęciłaby Polaków do rozłożenia swoich wizyt na cmentarzach na kilka wcześniejszych i późniejszych dni lub po prostu do pozostania w domu.

źr. Polsat News