Wczoraj na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna zatrzymała 20-letniego Ukraińca, u którego ujawniono kradzione kołpaki różnych marek.

        Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach porannych, w trakcie kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Obywatel Ukrainy, który zgłosił się na kierunku wyjazdowym, w bagażniku pojazdu marki Volkswagen przewoził 64 szt. kołpaków samochodowych (różnych marek). W tym momencie, bardzo pomocna okazała się informacja przekazana kilka dni temu od KPP w Jarosławiu, gdzie w ostatnich dniach wpłynęły liczne zgłoszenia kradzieży kołpaków na terenie m. Jarosławia. W zgłoszeniach, poszkodowani najczęściej wskazywali marki Volkswagen, Toyota, Opel oraz Skoda. Tego właśnie typu kołpaki próbował wywieźć dzisiaj obywatel Ukrainy. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się do kradzieży przedmiotów, które planował odsprzedać na terenie Ukrainy. Zgodnie z właściwością, sprawa została przekazana funkcjonariuszom KP w Radymnie.

W 2017 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 120 pojazdów pochodzących z przestępstwa, o wartości przekraczającej 7 mln złotych. Stwierdzono również 20 przypadków usiłowania przewozu części pochodzących ze skradzionych pojazdów, 19 prób wywozu skradzionych rowerów oraz 6 zdarzeń dotyczących silników do łodzi motorowych.

źr. BiOSG