Na przejściu granicznym w Korczowej pies służbowy Camel – wyszkolony do wykrywania broni i materiałów wybuchowych, “wywęszył” w samochodzie wyjeżdżającym na Ukrainę 3 sztuki nabojów o kalibrze 9 mm. Kierowca nie posiadał odpowiedniego zezwolenia na przewóz amunicji. Zapłacił grzywnę.

Na przejściu granicznym w Korczowej (podkarpackie), w trakcie prowadzonej przez Straż Graniczną kontroli pojazdów opuszczających Polskę, Camel – pies służbowy od wyszukiwania materiałów wybuchowych „wykrył” w mercedesie 3 sztuki amunicji (kaliber 9 mm). Amunicja znajdowała się w podłokietniku od strony kierowcy. Pojazdem kierował ob. Turcji.

42-latek nie zgłosił amunicji do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do legalnego ich wywozu z Polski. Mężczyzna twierdził, że naboje nie są jego własnością i nie wie skąd pochodzą.

Został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Dobrowolnie poddał się karze i uiścił grzywnę w kwocie 200 zł.

Naboje zabezpieczono do wszczętej sprawy karnej.

Jeszcze tego samego dnia, obywatel Turcji został zwolniony i wyjechał na Ukrainę.

Od początku bieżącego roku (2018), odnotowano 14 przypadków usiłowania przewiezienia bez zezwolenia przez granicę polsko-ukraińską na Podkarpaciu broni i amunicji.

źr. BiOSG