W ostatnich dniach funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Korczowej nie zezwolili na wyjazd z Polski kradzionych pojazdów o łącznej, szacunkowej wartości przekraczającej 100 tys. zł.

17 września do kontroli granicznej na wyjazd z kraju, samochodem m-ki Mercedes C 180, zgłosił się 42-letni obywatel Polski.

W trakcie sprawdzania numerów identyfikacyjnych, okazało się, że naklejka znamionowa z numerem VIN pochodzi z innego samochodu, a w mercedesie wymieniono cały element konstrukcyjny, po to aby ukryć jego dane identyfikacyjne.

Przy użyciu specjalistycznych narzędzi, także współdziałając z aktualnie przebywającym na przejściu granicznym słoweńskim policjantem, funkcjonariusze Straży Granicznej szybko ustalili oryginalny nr VIN mercedesa. Okazało się, że pojazd ten zaginął na terytorium Niemiec i jest poszukiwany w Europie oraz przez Interpol. Szacunkowa wartość Mercedesa C 180 (2015 rok prod.) to 100 tys. zł.

W następnych dniach, ponowie w Korczowej zatrzymano ciągnik siodłowy marki MAN (wartość pojazdu to 31 tys. zł.). Posiadał ślady ingerencji w pole numerowe VIN. Również, w wyjeżdżającym z Polski samochodzie osobowy marki Volkswagen T5 ( w-ść pojazdu 25 tys. zł), ujawniono podrobiony w całości numer identyfikacyjny. W obu przypadkach pojazdy figurowały jako kradzione i poszukiwane w całej Europie.

Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji, dalsze postępowanie dotyczące odzyskanych samochodów poprowadzi policja z Radymna.