Strona główna PRZEMYŚL Korczowa: Przechwycili ponad 1500 paczek papierosów

Korczowa: Przechwycili ponad 1500 paczek papierosów

0
Reklama

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z przejścia granicznego w Korczowej udaremnili przemyt 1566 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę o rynkowej wartości blisko 22 tys.  złotych mundurowi znaleźli w mercedesie, którym podróżował 27-letni obywatel Ukrainy.

W czwartek, 21 lutego br.  funkcjonariusze  Służby Celno- Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski z Ukrainy samochód typu bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się, że w skrytkach pojazdu znajdują się znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy- łącznie 1566 paczek.

Reklama

Do przemytu towaru, którego rynkowa wartość szacowana jest na prawie 22 tys. złotych, przyznał się kierowca pojazdu. 27- letni mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, na poczet której uiścił kwotę 20 tys. złotych.

W 2018 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 26 mln sztuk papierosów o rynkowej wartości 18 mln złotych.

źr. KAS

Reklama
Poprzedni artykułHuta Pieniacka: Uczczono pamięć bestialsko pomordowanych Polaków
Następny artykułLeżajsk: Świata ciekawi