Mijający tydzień obfitował w różnorodne ujawnienia przemycanych towarów na podkarpackiej granicy. Funkcjonariusze Służby Celno-  Skarbowej (KAS)  zapobiegli wprowadzeniu do nielegalnego obrotu nie tylko wyrobów tytoniowych ale także preparatów  kosmetycznych używanych w zabiegach medycyny estetycznej.  Podczas działań kontrolnych wykryli także kastet oraz niezgłoszone do kontroli środki pieniężne.

Na większą ilość przemycanych papierosów natrafili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Korczowej w nocy 4/5 października br.  podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu ciężarowego, przewożącego towar w postaci oleju słonecznikowego. Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze ujawnili 950 paczek papierosów, ukrytych w naczepie.  Do przemycanego towaru przyznał się kierowca, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowania karne- skarbowe.

W Medyce też ciekawie 

Z kolei podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Medyce (4 październik br.), funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt blisko 13 kg tytoniu do fajki wodnej, który usiłował przemycić do Polski 24- letni obywatel Ukrainy. Poza przepadkiem towaru mężczyźnie grozi kara grzywny, na poczet której wpłacił 3,5 tys. złotych. Dodatkowo Służba Celno-Skarbowa zwróciła się do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu.

Dzień wcześniej (3 października), także na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze udaremnili przemyt kastetu, który usiłował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy, podróżujący autokarem kursowym jadącym z Ukrainy do Szczecina. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

W tym samym dniu, podczas kontroli osób przekraczających polsko- ukraińską granicę w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli u obywatela Ukrainy niezgłoszone środki pieniężne w wysokości ponad 70 tys. euro. W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczona została kwota 10 tys. złotych.

 

Wpadli w ręce KAS

Próba przemytu nie powiodła się także kierowcy autokaru, przekraczającego polsko- ukraińską granicę w Korczowej, późnym wieczorem 3 października. Podczas kontroli pojazdu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli 50 szt. farmakologicznych środków kosmetycznych, używanych w zabiegach medycyny estetycznej. Towar miał najprawdopodobniej trafić do Niemiec.