Strona główna NISKO Kopki, Nisko: Policja zatrzymała 5 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Kopki, Nisko: Policja zatrzymała 5 tys. paczek papierosów bez akcyzy

0
Reklama

Podczas kontroli drogowej w Kopkach (powiat niżański) zatrzymany został mercedes, w którym znaleziono 5 tys paczek papierosów, bez polskiej akcyzy. Gdyby weszły na rynek, skarb państwa stracilby 117 tys. zł.

Nerwowe zachowanie kierowcy mercedesa, zwróciło uwagę policjantów ruchu drogowego, pełniących służbę w miejscowości Kopki. Mężczyzna na widok radiowozu zjechał na pobocze i po chwili ponownie wjechał na pas ruchu. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca z jakiegoś powodu próbuje uniknąć kontroli. Zatrzymali mercedesa. Kierujący był trzeźwy i miał wszystkie wymagane dokumenty. W trakcie sprawdzania oświetlenia w pojeździe, policjanci zauważyli duże ilości papierosów spakowane do worków. Żadne z nich nie miały polskich znaków akcyzy skarbowej. Kontrabanda leżała w bagażniku i na tylnym siedzeniu mercedesa.Policjanci zabezpieczyli pojazd, a kierowcę przewieźli do komendy. 66-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich został zatrzymany w policyjnych aresztach. Wyjaśnił, że papierosy zakupił na jednym z bazarów w Tomaszowie Lubelskim i chciał je sprzedać w rodzinnej miejscowości.
Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5 tysięcy paczek papierosów różnych marek. Gdyby towar trafił na nielegalny rynek, Skarb Państwa straciłby 117 tysięcy złotych.
W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

Reklama
Poprzedni artykułTarnobrzeg: Prezydent Miasta zatrzymany za łapówkarstwo !
Następny artykułRzeszów: Policja poszukuje zaginionego Waldemara Szeli