Strona główna POLITYKA Konrad Fijołek z poparciem włodarzy Gdańska, Sopotu i Łańcuta

Konrad Fijołek z poparciem włodarzy Gdańska, Sopotu i Łańcuta [video]

256
0

Dziś o 10 na rzeszowskim rynku odbyła się konferencja kandydata na prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. Wzięli w niej udział popierający go włodarze Gdańska, Sopotu oraz Łańcuta.

Na konferencji pojawili się również Radni Miasta Rzeszowa popierający swojego kandydata. Mająca większość koalicja klubów Rozwój Rzeszowa oraz PO skorzystała z ustanowionej przez siebie przerwy w 45. sesji Rady Miasta.

Burmistrz Łańcuta podczas dzisiejszej konferencji prasowej udzielając poparcia Konradowi Fijołkowi powiedział, że liczy na zapowiadaną przez kandydata realizację trasy rowerowej Rzeszów-Łańcut:

Ponad dwa lata temu Konrad po ostatnich wyborach samorządowych przyjechał z gratulacjami i zaproponował budowę ścieżki rowerowej między Rzeszowem i Łańcutem.

To rozwiązanie nie tylko jest potrzebne tym dwóm miastom, ale może być też inwestycją regionalną. Jest to motor napędowy m.in. dla Łańcuta i mam nadzieję, że już w czerwcu po wyborach będziemy mogli zrealizować tę ważną inwestycję.

Oprócz Kumka na konferencji pojawili się: Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, którzy opowiadali o zaletach sąsiedzkiej współpracy.

Rodzina samorządowa to także sąsiedzi. Dlatego bardzo się cieszę, że jest tutaj z nami Burmistrz Łańcuta. My z Panem Prezydentem Karnowskim współpracujemy od wielu lat dla dobra mieszkańców Gdańska i Sopotu. Dzielimy się także doświadczenia z tego co to znaczy dobra współpraca metropolitarna. Jak układać te relację i jak prowadzić do kompromisu– podkreślała Aleksandra Dulkiewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here