Strona główna RZESZÓW Konrad Fijołek przedstawia hasło wyborcze i program oraz wzywa do walki!

Konrad Fijołek przedstawia hasło wyborcze i program oraz wzywa do walki!

446
0

Komitet Wyborczy Wyborców Konrada Fijołka „Rozwój Rzeszowa 2.0” zorganizował konferencję na parkingu przy ulicy Słowackiego podczas której zaprezentował hasło wyborcze oraz najważniejsze obszary programowe.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Konrad Fijołek wielokrotnie podkreślał, że rozpoczyna się walka o Rzeszów.

„Dziś ruszamy w tym mieście do ofensywy, ruszamy do walki o Rzeszów, ruszamy do walki o to, by nie oddać naszego miasta w ręce ludzi z zewnątrz, ruszamy do walki bo Rzeszów jest dla nas najważniejszy.”

Wiceprzewodniczący rady miasta podkreślał, że udało mu się zjednoczyć opozycję i stoi za nim 19 radnych miasta, przedstawiciele stowarzyszeń lokalnych i szereg obywateli.

Podczas konferencji zostało zaprezentowane hasło wyborcze kandydata: „Rzeszów jest najważniejszy”. Ten zwrot również bardzo często padał z ust Fijołka:

Jestem jedynym kandydatem, który jest z Rzeszowa. Tu się urodził, tu się wychował, mieszka i pracuje. Nigdy stąd nigdzie nie wyjechałem, bo Rzeszów jest dla mnie najważniejszy.

Konrad Fijołek straszył, że gdy miasto wpadnie w obce ręce to decydować o nim będą nie mieszkańcy, a prezes Kaczyński lub minister Ziobro.

Radny przedstawił filary swojego programy, które określił frontami walki:

Więcej zieleni

Będziemy urządzać lasy, tworzyć parki i skwery rekreacyjne tak aby skwer i zieleń była najdalej 10 minut od miejsca zamieszkania naszych Rzeszowian. Chcemy wzdłuż Wisłoka stworzyć oś zieleni i nasz Center Park.”

Uporządkowana przestrzeń

„Zdecydujemy gdzie ma być wysoka zabudowa, a gdzie niska. Gdzie ma być zieleń, gdzie rekreacja, jaki ma być transport. Obywatele będą czuć się spokojnie i pewnie w przyjaznej przestrzeni.”

Skuteczny i nowoczesny transport

Konrad Fijołek chce oprzeć się o istniejący układ torów kolejowych, zwiększyć ilość przejazdów oraz unowocześnić autobusowy transport.

Realne połączenia drogowe

Przedstawiony został plan połączeń drogowych: Rejtana- Maczka, dwupoziomowe skrzyżowanie na Pobitnem, południowa obwodnica Rzeszowa, jak przeprawa nad torami w ciągu ulicy Wyspiańskiego i Hoffmanowej.

Podniesienie jakości życia poprzez stworzenie nowej oferty rekreacyjnej, rozrywkowej i kulturalnej

Kandydat obiecał wybudowanie na Staromieściu aquaparku na podstawie „nowoczesnych systemów finansowania”. Niedługo ma poinformować skąd weźmie na to środki.

Wsparcie lokalnej przedsiębiorczości

Fijołek zapewnił, że zrobi ulgi dla zamkniętych przedsiębiorców i powoła radę rzeszowskiego biznesu.

Program dla młodych i dla seniorów

W pisaniu programu mają wziąć udział zainteresowane grupy społeczne.

Na koniec Konrad Fijołek znów apelował do mieszkańców by poszli na bój o Rzeszów, tak by nie trafił on w obce ręce.

To jest walka o Rzeszów. Musimy zwyciężyć i nie oddać Rzeszowa w obce ręce.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z konferencji: rozpoczyna się w 15:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here