Strona główna RZESZÓW Konrad Fijołek kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa

Konrad Fijołek kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa

0

Radny Konrad Fijołek z klubu Rozwój Rzeszowa został wspólnym kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa. Poparcie dla Fijołka zadeklarowały: Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL, a także Polska 2050.

Konrad Fijołek to wiceprzewodniczący rady miasta. Wywodzi się z Sojuszu Lewicy Demokratycznej podobnie jak były prezydent Tadeusz Ferenc, który jednak poparł Marcina Warchoła.

Na konferencji prasowej w Rzeszowie byli obecni także szefowie największych partii opozycyjnych: Borys Budka (PO), Włodzimierz Czarzasty (Lewica) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) oraz lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

Konrad Fijołek prezentując się jako kandydat zapewniał, że decyzję o starcie podjął po namowach ze strony środowisk lokalnych: „…przyjaciele w stowarzyszeniach i organizacjach obywatelskich, ale także najważniejsze polskie opozycyjne siły polityczne dokonały wyboru mojej osoby na kandydata na prezydenta- rzeszowianina, tu urodzonego na osiedlu Kmity, wychowanego na największym rzeszowskim osiedlu Nowe Miasto i tu wykształconego.”

„Roboczą nazwą naszego komitetu odpowiadającą temu czego oczekują mieszkańcy jest Rozwój Rzeszowa 2.0. Oznacza to, że będziemy szanować i pielęgnować sukcesy tego miasta ostatnich lat, ale dokonamy niezbędnych zmian. Wśród nich najważniejszym będzie uchwalenie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego na miarę XXI wieku i rzecz druga fundamentalna, czyli przesunięcie wysiłku inwestycyjnego z infrastruktury na człowieka, na jakość życia.”

Oprócz Marcina Warchoła i Konrada Fijołka start w wyborach ogłosili już: wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, poseł Konfederacji Grzegorz Braun i były poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here