Strona główna POLITYKA Konrad Fijołek chce wybudować aquapark. Wspiera go prezydent Sutryk

Konrad Fijołek chce wybudować aquapark. Wspiera go prezydent Sutryk

0
Reklama

Konrad Fijołek zorganizował dziś konferencję prasową z udziałem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Tematem spotkania z dziennikarzami była budowa aquaparku w Rzeszowie na osiedlu Staromieście.

Konrad Fijołek w swoim programie zapowiedział chęć budowy aquaparku. Na dzisiejszą konferencję zaprosił Prezydenta Wrocławia- Jacka Sutryka, który opowiedział o swoich doświadczeniach z prowadzeniu tego typu obiektu.

Chcemy do tego zadania podejść bardzo odpowiedzialnie. Nieco inaczej, niż konkurenci, którzy obiecują, ale my chcemy osadzić ten projekt w rzeczywistości realnej. Stąd zaproszenie i dyskusja z panem prezydentem Sutrykiem, który jest autorem, właścicielem i prowadzącym wraz ze swoją kadrą aquaparku wrocławskiego, który jest w zasadzie jedynym w Polsce, który jest aquaparkiem dochodowym, opłacalnym– podkreślił Fijołek.

Reklama

Fijołek chciałby zrealizować inwestycję w rejonie dobrze skomunikowanym- na Staromieściu, ze względu na łatwy dojazd do autostrady i drogi ekspresowej S-19 oraz dostępne tereny.

Jacek Sutryk na wstępie zaznaczył, że sporo go łączy z Konradem Fijołkiem. Jest to m.in. wizja lokalna oraz samorządowa, w której przede wszystkim ważni są obywatele. Stwierdził, że kontrkandydaci wiceprzewodniczącego Rady Miasta lansują wizję centralistyczną i etatystyczną.

Następnie Sutryk zachwalał wrocławski aquapark, który rocznie odwiedza 2 miliony osób i jest na tyle udaną inwestycją, że teraz władze miasta przygotowują się do budowy kolejnego mniejszego.

We Wrocławiu, w roku 2007 rozpoczęliśmy projekt budowy aquaparku, który jest jedynym w kraju aquaparkiem, który się bilansuje. Przychody to 45-48 mln rocznie, a zysk netto to 3 miliony. Ten model biznesowy, który przyjeliśmy pokazuje, że takie miejsca mogoą spokojnie się utrzymać, a jednocześnie pełnią bardzo istotną rolę dla społeczności lokalnej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!