Strona główna POLSKA I ŚWIAT Koniec z hodowlą klatkową w Unii. Wzrosną ceny jaj i drobiu

Koniec z hodowlą klatkową w Unii. Wzrosną ceny jaj i drobiu

0
Reklama

Unia Europejska przygotowała dyrektywę, według której rolnicy będą musieli zaprzestać hodowli kur, kaczek, gęsi, a także cieląt i królików w klatkach. Tym samym ze sklepowych półek znikną na dobre tanie jaja.

Polacy, zjadający średnio 150 jajek rocznie, poczują z pewnością różnice w zakupach na swoim portfelu. Tanie jajka, dostępne w sklepach i dyskontach jako „trójki”, czyli od kur z chowu klatkowego, przestaną być produkowane.

Reklama

UE wydała już decyzję, że do 2023 roku przedstawić ma projekt dyrektywy regulującej zasady hodowli niektórych zwierząt. Wiąże się to z zakazem klatek.

Dlaczego? Według wielu ekologów i obrońców zwierząt, hodowla zwierząt w klatkach sprawia, że: „zwierzęta spędzają całe życie w klatkach, co skazuje je na cierpienie: m.in. ścisk, urazy, choroby i stres”. – podaje portal Money.pl.

Zakaz ma wejść w życie od 2027 roku. Klienci jedzący jajka nie będą mogli kupić już tych najtańszych. Będą mieli do wyboru na sklepowej półce jaja ekologiczne, z wolnego wybiegu i ściółkowe.

Reklama
Poprzedni artykułNa podkarpackich śródleśnych łąkach trwają leśne sianokosy
Następny artykułSebastian Strózik nowym zawodnikiem Resovii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!