Strona główna POLSKA I ŚWIAT Koniec z hodowlą klatkową w Unii. Wzrosną ceny jaj i drobiu

Koniec z hodowlą klatkową w Unii. Wzrosną ceny jaj i drobiu

0

Unia Europejska przygotowała dyrektywę, według której rolnicy będą musieli zaprzestać hodowli kur, kaczek, gęsi, a także cieląt i królików w klatkach. Tym samym ze sklepowych półek znikną na dobre tanie jaja.

Polacy, zjadający średnio 150 jajek rocznie, poczują z pewnością różnice w zakupach na swoim portfelu. Tanie jajka, dostępne w sklepach i dyskontach jako „trójki”, czyli od kur z chowu klatkowego, przestaną być produkowane.

UE wydała już decyzję, że do 2023 roku przedstawić ma projekt dyrektywy regulującej zasady hodowli niektórych zwierząt. Wiąże się to z zakazem klatek.

Dlaczego? Według wielu ekologów i obrońców zwierząt, hodowla zwierząt w klatkach sprawia, że: „zwierzęta spędzają całe życie w klatkach, co skazuje je na cierpienie: m.in. ścisk, urazy, choroby i stres”. – podaje portal Money.pl.

Zakaz ma wejść w życie od 2027 roku. Klienci jedzący jajka nie będą mogli kupić już tych najtańszych. Będą mieli do wyboru na sklepowej półce jaja ekologiczne, z wolnego wybiegu i ściółkowe.

Poprzedni artykułNa podkarpackich śródleśnych łąkach trwają leśne sianokosy
Następny artykułSebastian Strózik nowym zawodnikiem Resovii
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj