Strona główna RZESZÓW Konferencja prasowa wojewody podkarpackiego ws. koronawirusa

Konferencja prasowa wojewody podkarpackiego ws. koronawirusa

0
Reklama

W województwie podkarpackim potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. O szczegółach poinformowali wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor na konferencji prasowej.


Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 422 osoby,  dla 93 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 11 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 97 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV2.


Ponadto wojewoda wystosowała komunikat dotyczący zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa:

Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2:

Reklama
  • zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki;
  • polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków.

źr. PUW
Najważniejsze informacje odnośnie koronawirusa:

Koronawirus na Podkarpaciu – Najważniejsze informacje

Reklama