Strona główna WIADOMOŚCI Komendant Wojewódzki Policji z awansem generalskim

Komendant Wojewódzki Policji z awansem generalskim

0
Reklama

Podczas Centralnych Obchodów Święta Policji, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie sześciu oficerom Policji. Wśród awansowanych jest Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie sześciu oficerom Policji: komendantom wojewódzkim Policji w Rzeszowie, Radomiu i Gorzowie Wielkopolskim, Komendantowi Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Reklama

Wręczenie nominacji miało miejsce podczas Centralnych Obchodów Święta Policji, które w tym roku odbyły się w Katowicach.  

*****

Nadinspektor Dariusz Matusiak urodził się w 1967 roku. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył zarządzanie.

Służbę w formacji rozpoczął w maju 1994 r. w Komendzie Rejonowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Przez wiele lat związany był z wydziałami: dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. W 2002 r. został zastępcą komendanta, a następnie Komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach. W czerwcu 2004 r. awansował na Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Po niespełna czterech latach został Komendantem Miejskim Policji w Jastrzębiu Zdroju, następnie – w 2012 r. szefem Policji w Żorach, a w 2015 r. Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej.

Od 2018 r. pełnił służbę w Komendzie Głównej Policji – początkowo jako naczelnik wydziału, a potem zastępca dyrektora biura w Gabinecie Komendanta Głównego Policji. Od października 2020 r. pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw logistyki. Od 30 kwietnia 2021 r. jest Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie.

W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Reklama
Poprzedni artykułZatrzymali skradzione auto z przerobionymi numerami
Następny artykułSpada liczba aptek w regionie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!