Strona główna ŁAŃCUT Kolejny porzucony pies. Był pozbawiony pokarmu nawet od kilku dni (FOTO)

Kolejny porzucony pies. Był pozbawiony pokarmu nawet od kilku dni (FOTO)

0
Źr. KPP Łańcut
Reklama

Funkcjonariusze poszukują właściciela psa, który chcąc pozbyć się swojego pupila pozostawił go przywiązanego do drzewa. Wyczerpanemu czworonogowi pomogli policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 lipca br., w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Palikówka. Około godz. 10, pełniący służbę w rejonie autostrady A4, policjanci usłyszeli skomlenie psa. Funkcjonariusze pieszo udali się w miejsce, skąd dochodziły odgłosy wydawane przez czworonoga i przy jednym z drzew odnaleźli przywiązane do niego zwierzę.

Pies był głodny i spragniony. Najprawdopodobniej został porzucony dzień lub kilka dni wcześniej. Policjanci zapewnili czworonogowi wodę i jedzenie. O sytuacji został również powiadomiony lekarz weterynarii, który dalej zaopiekował się zwierzęciem.

Obecnie w łańcuckiej komendzie prowadzone jest postępowanie z ustawy o ochronie zwierząt. Osoby mogące mieć informacje dotyczące właściciela porzuconego psa proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łańcucie, pod numerem telefonu – 47 822 33 38 lub dyżurnym łańcuckiej komendy tel. 47 822 33 10.

Policja przypomina, że zgodnie z prawem porzucenie zwierzęcia przez osobę, pod opieką której pozostaje jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli z różnych względów nie możemy dalej opiekować się czworonogiem przekażmy go osobie lub instytucji, która dalej się nim zajmie. Nie narażajmy psa na cierpienie czy też śmierć przywiązując go do drzewa i porzucając.

Poprzedni artykułW Odrzykoniu odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Prawdopodobnie targnął się na swoje życie (FOTO)
Następny artykułWjechał w ogrodzenie. Zamiast mandatu otrzymał pomoc policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!