Strona główna JASŁO Kolejny pieszy potrącony na przejściu

Kolejny pieszy potrącony na przejściu

0
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W środę wieczorem w Pielgrzymce, kierująca osobowym oplem potrąciła 69-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

W minioną środę około godz. 19.30, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze wojewódzkiej nr 993 w Pielgrzymce. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w miejscu nieoświetlonym. Kierująca osobowym oplem, jadąc drogą wojewódzką nr 993 w kierunku Nowego Żmigrodu potrąciła mężczyznę, który szedł w tym samym kierunku, nieprawidłową stroną drogi.

Mężczyzna był nietrzeźwy, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,4 promila alkoholu. Na szczęście po udzieleniu mu pomocy medycznej okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń.

Reklama

Policjanci prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdu po zmroku, szczególnie w tych trudnych warunkach atmosferycznych. Przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym – używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Reklama
Poprzedni artykułZainwestował 20 zł, wygrał w LOTTO 410 tys.
Następny artykułPijanemu 41-latkowi groziło wychłodzenie. Otrzymał pomoc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!