Strona główna WIADOMOŚCI Kolejni ochotnicy do WOT rozpoczną szkolenie

Kolejni ochotnicy do WOT rozpoczną szkolenie

0
Powołanie do WOT
Reklama

Kolejni ochotnicy zostaną powołani do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Rekruci, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie rozpoczną szkolenie podstawowe i wyrównawcze, które zakończy się uroczystą przysięgą wojskową.

23 kwietnia, czyli w najbliższą sobotę z samego rana w Rzeszowie będzie miało miejsce już trzecie w tym roku powołanie ochotników do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Dla tych którzy do tej pory nie mieli styczności z wojskiem, szkolenie podstawowe potrwa 16 dni, a 8 w przypadku kandydatów, którzy mieli już styczność z wojskiem.

Reklama

Pierwszego dnia powołania ochotnicy zostaną umundurowani i wyekwipowani. To czas na dopełnienie wszystkich formalności ewidencyjnych. W tym dniu rekruci poddawani będą testowi oceny sprawności fizycznej. Wyniki sprawdzianu będą służyć do tego, by kandydaci z biegiem czasu i służby coraz bardziej doskonalili swoją sprawność.

Zajęcia prowadzone przez wyszkolonych instruktorów 3. PBOT będą opierać się głównie na praktycznej nauce umiejętności takich jak: posługiwanie się bronią, poznanie zasad zachowania na współczesnym polu walki, a także udzielaniu pierwszej pomocy medycznej. Szkolenie taktyczne opierać się będzie o wszystkie niezbędne zagadnienia potrzebne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych.Kandydaci, którzy chcą dołączyć do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i stać się żołnierzami Wojska Polskiego mają możliwość dołączenia do naszej formacji. Chcąc wspierać rozbudowę Wojska Polskiego chcemy docierać do jak najliczniejszej grupy tych, którzy chcieliby stać się żołnierzami 3. Podkarpackiej Brygady. Ochotnicy mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej opcji, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu. Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!