Strona główna BIESZCZADY Kolejni cudzoziemcy, z fałszywymi dokumentami, zatrzymani na granicy

Kolejni cudzoziemcy, z fałszywymi dokumentami, zatrzymani na granicy

0
Reklama

Na przejściach w Korczowej i Medyce zatrzymani zostali kolejni cudzoziemcy z fałszywymi dokumentami. Byli to obywatele Mołdawii i Turcji.

Do pierwszego incydentu doszło na przejściu w Medyce w nocy z 13 na 14 listopada. Przejść przez granicę próbowało 6 obywateli Mołdawii.
Z przedstawionych dokumentów wynikało, że cudzoziemcy w wieku od 29 do 51 lat jechali do pracy na budowach w woj. pomorskim oraz śląskim. Funkcjonariusze nabrali jednak podejrzeń co do autentyczności dokumentów.
Po szczegółowej analizie ich przypuszczenia się potwierdziły. Cudzoziemcom przedstawiono zarzuty wykorzystania fałszywych dokumentów, do czego się przyznali. Dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymali decyzję o odmowie wjazdu i zostali skierowani z powrotem na Ukrainę.
Do kolejnego zatrzymania doszło 15 listopada na przejściu granicznym w Korczowej. 50-letni obywatel Turcji posługiwał się fałszywą wizą.
Mężczyzna podróżował do Polski kursowym autobusem relacji Truskawiec-Kraków. Funkcjonariusz kontrolujący wizę stwierdził brak elementów zabezpieczających.
Ostatecznie cudzoziemiec przyznał się do próby wykorzystania fałszywego dokumentu, za który zapłacił na Ukrainie 4,5 tys. dolarów. Zamierzał dotrzeć do Warszawy i tam podjąć pracę u znajomego rodaka. Dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i został skierowany z powrotem na Ukrainę.

Poprzedni artykułSukces żołnierz z Podkarpacia na 56 gali KSW. Haba pokonała Owczarz
Następny artykułNie zmieścił się pod wiaduktem. Nietypowe zdarzenie pod Łańcutem