Strona główna MIELEC Kolejne niewybuchy znalezione podczas prac ziemnych

Kolejne niewybuchy znalezione podczas prac ziemnych

0
Reklama

Wczoraj, przed godz. 10 dyżurny mieleckiej komendy został powiadomiony przez mężczyznę wykonującego prace ziemne na polu ornym, o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce znaleziska przybył patrol mundurowych z komisariatu w Radomyślu Wielkim, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że pracownik, który wykonywał prace ziemne na polu ornym, natknął się na niewybuch.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to granat moździerzowy kal. 122 mm, pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Reklama

Dyżurny powiadomił saperów, którzy po przybyciu na miejsce sprawdzili teren wokół znaleziska. Patrol minersko-saperski podjął niebezpieczny przedmiot, który zostanie zdetonowany.

Nadal możemy natknąć się na niebezpieczne znaleziska z okresu wojny. Niewybuchy i niewypały, mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią, są w dalszym ciągu niebezpieczne. Często są skorodowane i stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przenosić w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!