Strona główna PRZEMYŚL Kolejne inwestycje między Rzeszowem, a Medyką podniosą standard podróży koleją

Kolejne inwestycje między Rzeszowem, a Medyką podniosą standard podróży koleją

0
Reklama

Sprawniejszy ruch pociągów, lepsza dostępność, komfort i bezpieczeństwo oraz większe możliwości realizacji połączeń pasażerskich i towarowych – to cel kolejnej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na Podkarpaciu. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanego przedsięwzięcia na trasie Rzeszów – Medyka.

Linia kolejowa Rzeszów – Medyka jest fragmentem trasy E30 Kraków – Medyka. Odcinek linii między stolicą Małopolski i Podkarpacia został kompleksowo przebudowany w ostatnich latach zapewniając lepszą dostępność i poziom obsługi podróżnych. Kontynuacja przedsięwzięcia na podkarpackim odcinku linii – pozwoli dostosować trasę do nowych standardów.

Reklama

 Przedsięwzięcia inwestycyjne na sieci kolejowej, konsekwentnie prowadzone – zmieniają kolej na lepsze i przyczyniają się do rozwoju gospodarczego w regionach, w tym na Podkarpaciu. Planowana inwestycja na trasie między Rzeszowem a Medyką otworzy nowe możliwości w ruchu pasażerskim i towarowym  powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.  

 Przetarg na dokumentację dla prac na odcinku Rzeszów – Medyka stanowi istotny krok do realizacji kolejnej inwestycji na ważnej magistrali kolejowej. Efektem przyszłego przedsięwzięcia będą nowe udogodnienia i korzyści dla podróżnych oraz lepsze warunki dla transportu towarowego – powiedział Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Ogłoszone postępowanie przetargowe, dotyczy opracowania dokumentacji projektowej dla realizacji prac na odcinkach Rzeszów – Przemyśl i Przemyśl – Medyka. Zakres dokumentacji obejmie m.in. tory wraz z siecią trakcyjną, rozjazdy oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Istotną część prac projektowych stanowić będą również systemy dynamicznej informacji pasażerskiej oraz cyfrowej łączności kolejowej. Efektem przyszłej inwestycji ma być zwiększenie prędkości eksploatacyjnej pociągów pasażerskich do 160 km/h, a towarowych 120 km/h. Prace projektowe uwzględnią także elementy istotne dla ruchu towarowego.

Przetarg na opracowanie dokumentacji zaplanowano w ramach projektu pn: „Prace na linii kolejowej E30 Rzeszów – Medyka (granica państwa)”. Podpisanie umowy z wybranym w postępowaniu wykonawcą planowane jest w pierwszej połowie 2024 r.

Reklama
Poprzedni artykułCztery osoby odpowiedzą za kradzieże [foto]
Następny artykułTragiczny pożar w Stalowej Woli. Nie żyje 64-latek [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!