Strona główna WIADOMOŚCI Kolejne fikcyjne stemple w paszportach cudzoziemców

Kolejne fikcyjne stemple w paszportach cudzoziemców

0
Reklama

W ostatnich dniach funkcjonariusze z przejść granicznych w Medyce i Korczowej ujawnili 14 nieprawdziwych odcisków stempli kontroli granicznej. Fałszywki znajdowały się w paszportach należących do obywateli Ukrainy.

29 grudnia do kontroli na przejściu granicznym w Medyce zgłosiła się 33-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta podróżowała jako pasażerka samochodu osobowego wyjeżdżającego z Polski. Podczas kontroli dokumentów, okazało się, że w jej paszporcie znajdują się 2 nieprawdziwe odbitki stempli polskiej kontroli granicznej. Cudzoziemka przyznała się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddała karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Taka sama kara spotkała jej 44-letniego rodaka. Mężczyzna przekraczał granicę 27 grudnia przez przejście w Medyce. Mundurowi zwrócili uwagę na zamieszczone w jego paszporcie odciski stempli węgierskiej kontroli. W wyniku przeprowadzonej analizy ustalono, że są to falsyfikaty. Jak się okazało, dwie węgierskie fałszywki miały pomóc cudzoziemcowi w zalegalizowaniu pobytu na terenie Niemiec.

Z kolei 26 grudnia na tym samym przejściu granicznym ujawniono 6 nieprawdziwych polskich odbitek stempli. Fałszywki były zamieszczone w paszporcie 36-letniej Ukrainki. Mundurowi prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, a jej finał będzie w sądzie.

Reklama

Podobne zdarzenie miało miejsce również 24 grudnia na przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj podczas odprawy granicznej „wpadły” 4 fałszywe odciski polskich stempli. Mundurowi kontrolujący dokumenty 61-letniej Ukrainki, nie mieli żadnych wątpliwości, że mają do czynienia z falsyfikatami. Kobieta przyznała się do wykorzystania fałszywek i dobrowolnie poddała karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. 

Reklama
Poprzedni artykułKreml odpiera zarzuty ws. pocisku
Następny artykułKupił prawo jazdy na bazarze za 1000 euro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!