Strona główna JAROSŁAW Kolejna ofiara mrozów. 70-latek zmarł z wychłodzenia

Kolejna ofiara mrozów. 70-latek zmarł z wychłodzenia

0
Reklama

Ciało mężczyzny, znalazł w jednym z budynków na terenie miasta, dzielnicowy z komendy powiatowej w Jarosławiu. Policjant kontrolował miejsca przebywania osób bezdomnych. Według wstępnych ustaleń, 70-latek zmarł z powodu wychłodzenia organizmu. Wcześniej informowaliśmy o śmierci z wychłodzenia 25-latka z powiatu jasielskiego.

Wczoraj około godz. 10.30, dzielnicowy z Jarosławia kontrolując miejsca przebywania osób bezdomnych, wszedł do jednego z budynków  na terenie miasta. Pomieszczenie było zamknięte i pomimo wołania nikt nie odpowiadał. Policjant przez okno zauważył, że wewnątrz znajduje się mężczyzna, który nie reaguje na wezwania. Funkcjonariusz podjął decyzję o siłowym wejściu do budynku.

Reklama

Niestety u mężczyzny brak było funkcji życiowych. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził, że prawdopodobnie przyczyną zgonu 70-latka było wychłodzenie organizmu. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich.

Mężczyzna był znany dzielnicowemu. Dwa dni wcześniej policjant z nim rozmawiał. Oferował mu pobyt w schronisku, pytał czy nie potrzebuje pomocy. 70-latek oświadczył, że ma opał i żywność. Nie wyraził zgody na pobyt w schronisku.  

Policja apeluje:

Niskie temperatury powietrza są groźne dla osób samotnych, chorych czy nadużywających alkoholu. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Policjanci kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, jednak nie zawsze są w stanie zdążyć na czas. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować mu życie.

Poprzedni artykułPolicjanci uratowali zanurzoną w Wisłoku kobietę. 33-latka trafiła do szpitala
Następny artykułTragicznie zakończone poszukiwania 17-latka. Ciało wyłowiono z rzeki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!