Strona główna #ZwiedzamyPodkarpacie Kolejka gondolowa niebawem rusza. Znamy ceny biletów

Kolejka gondolowa niebawem rusza. Znamy ceny biletów

0
Reklama

Kolej gondolowa nad Soliną zostanie otwarta w lipcu. Już teraz można rezerwować bilety.

Gondole mogą przewozić wózki dziecięce, rowery czy wózki dla osób z ograniczoną mobilnością. Wejście do gondoli jest bezstopniowe

Reklama

Maksymalna prędkość gondol to 6 m/s, a na samym peronie będą poruszały się z prędkością 0,2 m/s, czyli trzydziestokrotnie wolniej.

Podróż 8-osobowym wagonikiem kolei linowej rozpocznie się od stacji Plasza zlokalizowanej przy solińskim deptaku. Stąd turyści podziwiając monumentalną zaporę oraz pięknie położone jezioro solińskie wyruszą w podróż do stacji zlokalizowanej na górze Jawor.
Na trasie kolei znajdować się będzie pięć podpór o różnych wysokościach, dlatego pasażerowie wagonika będą mogli podziwiać spektakularne widoki z różnych poziomów. Najniższa podpora osiągnie wysokość 17 metrów, a najwyższa 75 metrów i będzie to najwyższa podpora kolei linowej w Polsce.
Na ponad półtorakilometrowej trasie kolei gondolowej PKL wagony pokonają odległość aż 682 metrów pomiędzy podporami nr 2 i 3, co również będzie rekordową odległością w naszym kraju.
Podróżujący wagonikiem kolei linowej Grupy PKL będą mogli dotrzeć na górę Jawor, na której wybudowana zostanie wieża widokowa. To z niej turyści z wysokości 50 metrów zobaczą trasę, którą pokonali wagonikiem kolei linowej, zaporę oraz zapierający dech w piersiach bieszczadzki krajobraz wraz z jeziorem solińskim. Tutaj także zlokalizowana będzie karczma wpisana w krajobraz otoczenia góry Jawor i wieży widokowej.
Dodatkową atrakcją nowego ośrodka turystycznego Grupy PKL i PFR w Solinie będzie park tematyczny zlokalizowany na powierzchni 4,7 hektara na zboczu góry Jawor, w którym każdy, będzie mógł aktywnie spędzić czas, a także poznać legendarną historię tego wyjątkowego regionu Polski, odkrywając Bieszczady na nowo.

KOLEJ GONDOLOWABILET ONLINEZAKUP W KASIE
 BILETNORMALNY 27-64ULGOWY 5-26, 65+NORMALNY 27-64ULGOWY 5-26, 65+
W dwie strony 39 zł32  zł45 zł 35 zł 
W jedną stronę32 zł 26 zł 35 zł 29 zł 
Rodzinny 2 + 1 99 zł 99 zł 
Rodzinny 2 + 2119  zł 119 zł 
Kolejne dziecko  zakup możliwy w kasie  zakup możliwy w kasie25  zł
OPŁATY DODATKOWE
bagaż/pies*/ wózek jeśli rozłożony  10 zł

 *Pies wyłącznie na smyczy, oraz w kagańcu

WIEŻA WIDOKOWA
NORMALNY 27-64ULGOWY 5-26, 65+
15 zł10 zł
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!