Strona główna KOLBUSZOWA Kolbuszowa: Zdezorientowany, zmarznięty staruszek leżał na jezdni

Kolbuszowa: Zdezorientowany, zmarznięty staruszek leżał na jezdni

0

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 71-latek, który w nocy leżał na jezdni na trasie Przedbórz – Leszcze. Mężczyznę zauważył jadący tą trasą kierowca, który zatrzymał się, aby udzielić mu pomocy. Dzięki jego reakcji, nieszczęścia uniknął zarówno 71-latek, a także inni kierowcy poruszający się tą drogą.


Wczoraj przed północą do dyżurnego kolbuszowskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że na drodze relacji Przedbórz – Leszcze leży osoba, która się nie rusza. Powiadomił również, że zatrzymał się, aby udzielić leżącemu pomocy, który nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa i gdzie się znajduje. Z uwagi na nieoświetlone miejsce, niską temperaturę oraz zagrożenie, jakie mężczyzna stwarzał dla innych pojazdów, powiadomił Policję.
Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, wylegitymowali leżącego mężczyznę. 71-letni mieszkaniec gminy Niwiska z trudem utrzymywał się na nogach. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci przekazali go pod opiekę rodzinie.
Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.
źr. KPP Kolbuszowa 

Poprzedni artykułBrzozów: Świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę pijanej
Następny artykułRzeszów: PKS likwiduje kolejne kursy. Spółka się zwija?