Strona główna KOLBUSZOWA Kolbuszowa: Uszkodził motocykl przez kurę

Kolbuszowa: Uszkodził motocykl przez kurę

0

Zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt obowiązuje nie tylko właścicieli psów. Mając pod opieką jakiekolwiek zwierzę, jego właściciel jest zobowiązany do zapewnienia mu odpowiedniej opieki i warunków. Niedopełnienie tych obowiązków stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny lub nagany. Przekonała się o tym wczoraj właścicielka kury. Zwierzę wybiegło z posesji na jezdnię wprost pod koła motocykla.


Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17, na drodze gminnej w Komorowie. Kierujący jednośladem powiadomił dyżurnego policji o zdarzeniu drogowym z udziałem kury. Jak ustalili policjanci, kierujący motocyklem, 23-letni mieszkaniec gminy Majdan Królewski, uszkodził swój pojazd chcąc uniknąć zderzenia z kurą, która wbiegła nagle na jezdnię wprost pod koła motocykla. Na szczęście oprócz uszkodzenia pojazdu, nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Policjanci ustalili właścicielkę kury, która została ukarana mandatem za niezachowanie zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.
Policjanci przypominają – zgodnie z art. 77 Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (Dz.U.2018.0.618 t.j.) „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany”.
źr. KPP Kolbuszowa 
 
 

Poprzedni artykułWesoła, Brzozów: Pijany kierowca wjechał do rzeki
Następny artykułPrzemyśl: Zaginęła po raz drugi. Znów szuka jej policja