Strona główna KOLBUSZOWA Kolbuszowa: Księżycowa Noc Muzeów w skansenie

Kolbuszowa: Księżycowa Noc Muzeów w skansenie

0
Reklama

Muzeum w Kolbuszowej już od kilku lat dołącza do ogólnopolskiej akcji, w której można odwiedzać muzea wtedy, kiedy zwykle są zamknięte. Kolbuszowscy muzealnicy zaangażowani w wyczarowywanie księżycowej atmosfery zaproponują Wam tego wieczoru niezapomniane atrakcje.


W spichlerzu z Bidzin o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Kingi Kolouszek „Cząstki codzienności”. We wnętrzach XVIII-wiecznej budowli spotkamy się tak samo z najnowszymi obrazami artystki (seria „Quantum” przedstawiająca wizję najdrobniejszych cząstek budujących wszechświat), jak i jej wcześniejszymi pracami, których głównym tematem jest człowiek i jego ciało.
O godz. 20.30 Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na premierę teatralną. Będzie to spektakl na podstawie komedii Williama Szekspira pt. „Wieczór Trzech Króli” w reżyserii Grzegorza Wójcickiego i w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Dzięki nim będziemy świadkami przezabawnej intrygi miłosnej wypełnionej przebierankami i subtelnymi nawiązaniami do współczesności.
Bez względu na pogodę będzie to gorąca noc…
źr. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Reklama
Poprzedni artykułBlizna: Noc Muzeów 2018 w Parku Historycznym
Następny artykułMielec: Polskie Zakłady Lotnicze wieczorem otworzą swoje drzwi dla zwiedzających