Strona główna WIADOMOŚCI Kilka osób w rękach policji. Poszukiwane były listami gończymi

Kilka osób w rękach policji. Poszukiwane były listami gończymi

0
Reklama

„Poszukiwacze” – policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, każdego dnia tropią tych, którzy usiłują uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Funkcjonariusze zakończyli kolejne sprawy poszukiwawcze. Zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę. Cała trójka została już przewieziona do zakładów karnych, gdzie odbędą kary pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymane osoby poszukiwane, to następne sukcesy na koncie policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Funkcjonariusze z tego wydziału ścigają najbardziej poszukiwanych przestępców z województwa podkarpackiego, zwłaszcza tych, którzy wydają się być nieuchwytni. Dzięki ich zaangażowaniu osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości nie mogą spać spokojnie.

Reklama

Zdarza się, że muszą oni wyjechać na kilka dni poza granice województwa. Tak było także w tym tygodniu, gdy funkcjonariusze, wspólnie z kolegami z Tarnobrzega, którzy mieli informację o miejscu pobytu 39-latka, zajęli się kolejnym poszukiwanym.

We wtorek policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz funkcjonariusze z rzeszowskiego wydziału poszukiwań zapukali do jednego z mieszkań w Elblągu, gdzie miał przebywać poszukiwany 39-latek. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, lecz po decyzji o siłowym wejściu do mieszkania, poszukiwany zdecydował się, że jednak wpuści funkcjonariuszy do środka. Mieszkaniec Tarnobrzega ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2016 roku. Był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu. Będzie odpowiadał za kradzież. Teraz czeka go odbycie półtorarocznej kary pozbawienia wolności.

Kolejną zatrzymaną osobą była 35-latka. Sprawa rozpoczęła się w lutym 2023 roku. Do Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu wpłynął list gończy za mieszkanką Jarosławia, celem odbycia kary pozbawienia wolności, który został wydany przez Sąd Rejonowy w Myślenicach. Kobieta miała na swoim koncie liczne oszustwa m.in. pośrednictwa w obrocie testami medycznymi na covid 19.

Pod koniec maja br., poszukiwania przejęli policjanci z komórki zajmującej się poszukiwaniem osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju.

Pod koniec lipca br., policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali poszukiwaną 35-latkę, która przyjechała do swojej rodzinnej miejscowości – Jarosławia. Trafiła już do zakładu karnego, gdzie odbędzie ponad dwuletnią karę pozbawienia wolności

Kolejny mężczyzna zatrzymany w połowie lipca br. przez rzeszowskich „poszukiwaczy”, to 55-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który poszukiwany był od 2023 roku m.in. dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu pracy, na terenie województwa małopolskiego. Był bardzo zaskoczony widokiem funkcjonariuszy.

Za popełnione przestępstwa narkotykowe, kradzieże oraz stosowanie gróźb, mężczyzna blisko 4 lata spędzi teraz w zakładzie karnym.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek pod Duklą. Nie żyje kierowca
Następny artykułIMGW ostrzega: Deszcz i burze w piątek w regionie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!