Strona główna JASŁO Kierował pod wpływem. Czeka go kara

Kierował pod wpływem. Czeka go kara

0
Reklama

Policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego, który w wyniku przekroczenia dozwolonej prędkości, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Odpowie także za kierowanie pojazdem nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu.

Wczoraj przed godz. 20, policjanci z wydziału ruchu drogowego realizowali zadania związane z kontrolą prędkości na ulicy Św. Jana z Dukli w Jaśle. Ich uwagę zwrócił jadący w kierunku Nowego Żmigrodu osobowy nissan. Kierujący samochodem mężczyzna mijając policjantów, nacisnął mocno na pedał gazu i gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast użyli laserowego miernika prędkości, który wykazał, że kierujący przekroczył prędkość o 34 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania i pojechali za nissanem, aby zatrzymać go do kontroli. 

Siedzący za kierownicą nissana mężczyzna, na łuku drogi, stracił panowanie nad samochodem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie. Szybko okazało się, że był pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie 2,3 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 42-latek ma zatrzymane prawo jazdy, a samochód którym kierował, nie jest dopuszczony do ruchu i nie posiada ubezpieczenia. 

Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia mężczyźnie grożą surowe konsekwencje. 

Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Reklama

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

Reklama
Poprzedni artykuł87-letni kierowca nie zauważył rowerzystki. Doszło do wypadku
Następny artykułMarek Kuchciński w środę zostanie ogłoszony szefem KPRM?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!