W środę zakończył się Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej. Odpust był  jubileuszowy, ponieważ właśnie w tym roku Kalwaria świętowała 350-lecie swojego istnienia.

Odpust jak co roku zgromadził tysiące wiernych z całej Polski, wśród najważniejszych gości warto wymienić ks. abp. Stanisława Gondeckiego, który przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił kazanie 13 sierpnia, biskupów Przemyskich na czele z abp. Adamem Szalem i biskupem seniorem Józefem Michalikiem, ordynariuszem diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej bp. Marianem Rojkiem, oraz bp. Leonem Dubrawskim z Kamieńca Podolskiego, który przewodniczył sumie odpustowej. Nie zabrakło również władz świeckich, na czele z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

W poniedziałek 13 sierpnia odbyło się uroczyste Oratorium z okazji 350-lecia Klasztoru, poświęcono również pomnik Jana Pawła II. Tradycyjnie nie zabrakło franciszkańskiego zespołu Fioretti, który koncertował 14 sierpnia, a który również obchodził jubileusz 50-lecia istnienia. Jednym z najważniejszych elementów były jak zwykle dróżki, 13 sierpnia Matki Bożej, 14 sierpnia Pana Jezusa.

Wielki odpust kalwaryjski co roku przyciąga coraz więcej wiernych z całej Polski, które pielgrzymują pomodlić się przed obrazem Matki Bożej Słuchającej.

Procesja Wniebowzięcia

Opublikowany przez Dzieje się na Podkarpaciu Wtorek, 14 sierpnia 2018

Na Kalwarii trwa uroczysta suma odpustowa

Opublikowany przez Dzieje się na Podkarpaciu Środa, 15 sierpnia 2018