Strona główna KULTURA Kalwaria Pacławska: Podsumowanie Wielkiego Odpustu

Kalwaria Pacławska: Podsumowanie Wielkiego Odpustu [galeria]

0
Reklama

W środę zakończył się Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej. Odpust był  jubileuszowy, ponieważ właśnie w tym roku Kalwaria świętowała 350-lecie swojego istnienia.


Odpust jak co roku zgromadził tysiące wiernych z całej Polski, wśród najważniejszych gości warto wymienić ks. abp. Stanisława Gondeckiego, który przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił kazanie 13 sierpnia, biskupów Przemyskich na czele z abp. Adamem Szalem i biskupem seniorem Józefem Michalikiem, ordynariuszem diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej bp. Marianem Rojkiem, oraz bp. Leonem Dubrawskim z Kamieńca Podolskiego, który przewodniczył sumie odpustowej. Nie zabrakło również władz świeckich, na czele z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.
W poniedziałek 13 sierpnia odbyło się uroczyste Oratorium z okazji 350-lecia Klasztoru, poświęcono również pomnik Jana Pawła II. Tradycyjnie nie zabrakło franciszkańskiego zespołu Fioretti, który koncertował 14 sierpnia, a który również obchodził jubileusz 50-lecia istnienia. Jednym z najważniejszych elementów były jak zwykle dróżki, 13 sierpnia Matki Bożej, 14 sierpnia Pana Jezusa.
Wielki odpust kalwaryjski co roku przyciąga coraz więcej wiernych z całej Polski, które pielgrzymują pomodlić się przed obrazem Matki Bożej Słuchającej.


https://www.facebook.com/dziejesienapodkarpaciu/videos/239496683565286/
https://www.facebook.com/dziejesienapodkarpaciu/videos/2092990931017188/

Reklama
Poprzedni artykułLeczą śmiechem. Fundacja Dr Clown wkracza na Podkarpacie
Następny artykułFortuna I liga: W Mielcu koniec remontów. Dziś Stal gra z Podbeskidziem