samochód kierowca

Kończy Ci się OC? Szukasz ubezpieczenia na dopiero co kupiony samochód? A może nie jesteś zadowolony z wysokości obecnej składki i w przyszłości chcesz znaleźć tańszą ofertę? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś “tak”, to skorzystaj z kalkulatora OC, który powstał z myślą o Tobie!

W dobie internetu, gdy coraz więcej spraw można załatwić zdalnie, znalezienie ubezpieczenia komunikacyjnego w sieci stało się bardzo proste. To nie jedyna zaleta korzystania z porównywarki OC, a jedynie pierwsza z wielu. Przeczytaj ten artykuł do końca, by poznać je wszystkie!

Obowiązkowe OC może być tanie

Każdy właściciel samochodu musi wykupić ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej. Jego brak jest karany przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Już jeden dzień zwłoki sprawia, że właściciel auta osobowego musi zapłacić 1040 zł kary. W przypadku braku ciągłości powyżej 14 dni opłata karna wzrasta do 5200 zł, czyli do 2-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2020 roku.

Powyższe kary są bardzo wysokie, zwłaszcza jak porównamy je ze średnią skalkulowaną ceną OC w lipcu na mubi.pl, która wyniosła 826 zł. To jeszcze nie wszystko! Warto podkreślić, że 19% kierowców znajdowało ubezpieczenie za mniej niż 500 zł, a 56% z nich za mniej niż 700 zł!

Już samo skorzystanie z porównywarki OC zwiększa szanse na znalezienie bardzo korzystnej oferty ubezpieczeniowej. Liczenie na jedną ofertę to błędna kalkulacja! O wiele lepiej jest wybrać z wielu przygotowanych przez ubezpieczycieli propozycji – to druga zaleta kalkulatora OC! W jednym miejscu znajdziesz wiele ofert, które zostały przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Najniższe ceny OC w największych miastach

Zazwyczaj najwięcej za ubezpieczenie OC muszą zapłacić mieszkańcy dużych miast wojewódzkich. Nie oznacza to automatycznie, że kierowcy z tych miejscowości skazani są na wysokie opłaty. Wystarczy zobaczyć, jak kształtują się średnie ceny dla kilku z nich, a potem porównać je z najtańszymi znalezionymi w lipcu 2020 roku.

Top 5 największych miast, średnia cena OC, najtańsze OC i oszczędność:

  • Warszawa – średnia 937 zł, najtańsze OC – 275 zł, oszczędność – 662 zł,
  • Kraków – średnia 865 zł, najtańsze OC – 398 zł, oszczędność – 467 zł,
  • Łódź – średnia 950 zł, najtańsze OC – 367 zł, oszczędność – 583 zł,
  • Wrocław – średnia 1018 zł, najtańsze OC – 293 zł, oszczędność – 725 zł,
  • Poznań – średnia 957 zł, najtańsze OC – 326 zł, oszczędność – 631 zł.

Różnice mogą być naprawdę dużo. We Wrocławiu, gdzie średnie ceny OC są najwyższe od dłuższego czasu, można także znaleźć bardzo tanie ubezpieczenie. To właśnie jest kolejna zaleta porównywarki OC – porównanie wielu ofert pozwala na oszczędności! Oczywiście otrzymane oferty zależą od wielu czynników: miejsca zamieszkania, wieku, danych o samochodzie i historii dotychczasowych ubezpieczeń.

Współwłasność ratunkiem dla młodych kierowców

Statystyki policji mówią, że młodzi kierowcy popełniają najwięcej wykroczeń drogowych. To właśnie w tej grupie wiekowej wskaźnik wypadków na 10 tysięcy osób jest zdecydowanie największy (17,4 w 2019 roku). Dane te przekładają się na składki ubezpieczeń. Średnia cena OC dla kierowcy w wieku 18-25 lat wyniosła 1473 zł, czyli znacznie więcej niż średnia dla wszystkich kierowców. Czy młodzi mają jakieś szanse na tańsze OC?

Młodzi kierowcy muszą płacić za ubezpieczenie OC najwięcej. Jednak mogą się oni zdecydować na współwłasność samochodu. Dzięki temu średnia cena ubezpieczenie będzie niższa. W lipcu młodzi kierowcy bez współwłaściciela znajdowali ofert w średniej cenie 1522 zł. Za to ze współwłaścicielem o kilkaset złotych mniej, bo za 1120 zł – przedstawia wyliczenia Tomasz Sowa redaktor z mubi.pl.

Warto także pamiętać, że bezszkodowa jazda przez czas ubezpieczenia wiąże się ze zniżkami w kolejnym roku. Po paru latach taki młody kierowca może liczyć na bardzo korzystne oferty OC. Niestety, jeśli będąc współwłaścicielem auta, spowoduje on szkodę, zniżki straci także osoba, która dzieliła z nim samochód.

Ubezpieczenie w każdej chwili

Wiemy już, że dzięki porównywarce OC można znaleźć wiele ofert i wybrać z nich tę najkorzystniejszą cenowo. Wszystkie te oferty znajdują się na jednej stronie i są podane w jasny i czytelny sposób. Czy wyszukanie ubezpieczenia zajmuje dużo czasu?

Na szczęście nie! Zazwyczaj cała procedura trwa od 3 do 6 minut. Po wypełnieniu formularza otrzymasz najlepsze oferty skalkulowane dla Ciebie. Możesz zrobić to w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Nie musisz wychodzić z domu, czekać w kolejce i martwić się o spóźnienie. Nawet jeśli będziesz miał dosłownie chwilę, to możesz rozpocząć wypełnianie formularza i zapisać go, by wrócić do niego później.

Sprawdź to na https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/! W razie wątpliwości zawsze możesz zadzwonić do doradcy ubezpieczeniowego, który pomoże Ci i odpowie na nurtujące Cię pytania dotyczące ubezpieczeń – jego numer to 22 250 02 00.