Strona główna JASŁO Już wkrótce dokumentacja na budowę obwodnicy Nowego Żmigrodu

Już wkrótce dokumentacja na budowę obwodnicy Nowego Żmigrodu

0
Reklama

W Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na rozpoczęcie procedury opracowania dokumentacji na budowę obwodnicy Nowego Żmigrodu, w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 993. W imieniu Województwa Podkarpackiego umowę podpisali: wicemarszałek Piotr Pilch i członek zarządu Stanisław Kruczek, natomiast w imieniu Powiatu Jasielskiego: Adam Pawluś – Starosta Jasielski i Stanisław Pankiewicz – Wicestarosta.

Powiat ma opracować dokumentację projektową i uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa obwodnicy Nowego Żmigrodu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 993”. Szacowany koszt jej opracowania to 200 tys. zł. 

Reklama

Rozpoczyna się pierwszy etap do kolejnej ważnej inwestycji komunikacyjnej. Od kilku lat sukcesywnie tworzymy obwodnice wielu podkarpackich miast i cały czas  uzupełniamy tę mapę gotowych obwodnic. Mam nadzieję, że twórca dokumentacji wywiąże się sprawnie z realizacji. To ważna  inwestycja w poprawę infrastruktury województwa – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Obwodnica ta zmienia przebieg drogi wojewódzkiej 993 od skrzyżowania z drogą wojewódzką 992 do włączenia w okolicy zakładu JAFAR. Będzie miała długość około 1,1 km. Zlokalizowanie jej wzdłuż potoku Niegłoszcz pozwoli na niwelację różnicy poziomów do około 15 m, podczas gdy obecny przebieg drogi posiada różnicę 19 metrów na odcinku o długości ok. 230 m.

Obwodnica  posiadać będzie klasę drogi G. Przewiduje się w jej ciągu 2 przepusty na potoku Niegłoszcz oraz odcinek drogi serwisowej o długości ok. 400 m po stronie wschodniej. Obecnie istniejąca droga gminna zapewni dojazd do nieruchomości po zachodniej stronie.

Ta długo wyczekiwana  przez mieszkańców inwestycja, która dzięki dobrej współpracy z samorządem Województwa Podkarpackiego i Gminą Nowy Żmigród ma szansę na realizację, w znacznym stopniu odciąży ruch w centrum Nowego Żmigrodu od samochodów ciężarowych i ruchu tranzytowego, a przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo mieszkańców – mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Rada Powiatu w Jaśle zabezpieczyła w budżecie 200 tys. zł na wykonanie w bieżącym roku dokumentacji projektowej budowy tej obwodnicy. Przygotowany projekt może mieć możliwość realizacji z programu transgranicznego PL-SK, we współpracy z województwem preszowskim. 

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając, obecny na uroczystym podpisaniu,  podkreślił, że konsekwentnie poprawiana jest infrastruktura na drogach wojewódzkich w Gminie Nowy Żmigród.

źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: W sobotę silny deszcz i burze z gradem
Następny artykułJuż jutro finał tegorocznych Dni Tyczyna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj